Aktualności

KKS Kumite inkasuje ogrom trofeów na turnieju w Kole; 28.11.2021

KKS Kumite inkasuje ogrom trofeów na turnieju w Kole; 28.11.2021

Z turnieju z Koła wracamy "z pełnymi rękami trofeów". 6ciu reprezentantów klubu - 6 miejsc na podium (2x złoto, 3x srebro, 1x brąz). Wysokie wyniki oczywiście cieszą ale ważniejsze jest dla mnie to że podczas turnieju byliście wzorową drużyną która wspiera swoich kolegów. Wchodząc na matę z takim wsparciem nie ma barier. A wyniki przychodzą same. Na takim solidnym filarze właśnie budujemy nasz team. Świetna postawa na macie wszystkich senpai. Miło się patrzy na wasz rozwój sportowy. Gratulacje.
Przygotowania do turnieju w Kole; 27.11.2021

Przygotowania do turnieju w Kole; 27.11.2021

Psychicznie i fizycznie gotowi na turniej w Kole 28.11. Dziękujemy SPA saisei za wykonanie przed zawodami profesjonalnych masaży sportowo regeneracyjnych Karoli KARO Rytczak i Pawłowi PABLO Lenartowi. Jutro z powodu kwarantann niektórych zawodników skład drużyny się trochę wykruszył. Niemniej jednak pozostała szóstka ma zamiar podjąć walkę na macie. Trzymamy kciuki za udany występ wszystkich reprezentantów KKS Kumite Łódź tym bardziej że przez ostatni miesiąc bardzo ciężko się przygotowywaliśmy.

Rozpoczynamy II etap projektu Kumite Dojo Łódź; 03.11.2021

Rozpoczynamy II etap projektu Kumite Dojo Łódź; 03.11.2021

Zakończyliśmy pierwszy etap prac nad dojo umożliwiający prowadzenie treningów. Drugi, wykończeniowo - dekoracyjny, prawdopodobnie zostanie zakończony w pierwszym kwartale 2022 roku. Zapraszamy na zajęcia prowadzone zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w zakładce treningi. Treningi odbywają się 12 razy w tygodniu co jest podyktowane chęcią zmniejszenia liczby ćwiczących przebywających jednocześnie w jednym miejscu . Średnia liczba trenujących na danej grupie wynosi 12 osób.

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 23.10.2021

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 23.10.2021

Z turnieju w Bydgoszczy nasi reprezentanci, po bardzo dobrych walkach, wracają z medalami. W kata byliśmy poza podium. Nadrobiliśmy za to w kumite. Turniej miał status międzynarodowych gdyż wzięła w nim udział bardzo mocna ekipa z Łotwy. Nasi zawodnicy mieli okazję stoczyć kilka walk z Łotyszami". Bardzo cenne doświadczenie w dalszej drodze sportowej. Klub Kumite reprezentowało w Bydgoszczy sześciu zawodników. ( 1x złoto, 2 x brąz ). Szacunek, że pomimo szczątkowych przygotowań uzależnionych od prac remontowych w Dojo zdecydowaliście się wziąć udział w turnieju. Wielkie gratulacje za postawę dla całej drużyny. Obszerna relacja z występu naszych senpai pod linkiem. https://fb.watch/9AwoKhDIbp/

 KKS Kumite Łódź na turnieju Uechi ryu Częstochowa; 16.10.2021

KKS Kumite Łódź na turnieju Uechi ryu Częstochowa; 16.10.2021

Pomimo braku możliwości "spokojnego trenowania" z powodu ciągłych remontów dojo postanowiliśmy wziąć udział w turnieju organizowanym przez sensei Rychlewskiego z Częstochowy. Pomimo braku właściwego przygotowania fizycznego i wydolnościowego zawodnicy klubu zawalczyli najlepiej jak potrafili. Wracamy z czterema medalami (3x srebro kumite, 3x brąz sumo grappling). Osu. Pełna relacja z występu naszych zawodników pod linkiem poniżej. https://fb.watch/9AvrrUe9aH/

Uzyskanie przez głównego instruktora klubu stopnia mistrzowskiego 1 dan; 15.09.2021

Uzyskanie przez głównego instruktora klubu stopnia mistrzowskiego 1 dan; 15.09.2021

15 września senpai Maciej Matysiak wziął udział w uroczystym wręczeniu pasów na stopnie mistrzowskie. Długa droga za i jeszcze dłuższa przed nami. Wiele rzeczy trzeba się jeszcze nauczyć a niektóre poprawić. Niemniej jednak wielkie podziękowania za pomoc i poświęcony czas w przygotowaniu do egzaminu dla Anna Lato, Łukasz Buhl, Maciej Misiak. Teraz wracamy do remontu Dojo. Limit zapisów jest praktycznie na wyczerpaniu. Niektóre terminy będą przyjmowane już tylko na listę rezerwową.

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu "Wakacje z Kumite"; 10.09.2021

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty wakacyjny konkurs "Wakacje z Kumite". Zwycięzcy otrzymają wyjątkowe klubowe kubeczki, które zostały wykonane specjalnie na tę okazję. Wręczenie nagród po rozpoczęciu treningów w nowym dojo. Nagrodzone prace można obejrzeć pod linkiem znajdującym się poniżej.

https://fb.watch/9AuzLml2g1/

Nabór na sezon 2021/2022; 28.08.2021

Nabór na sezon 2021/2022; 28.08.2021

Łódzki Klub Karate Sportowego Kumite ogłasza nabór na sezon sportowy 2021/2022. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 16 września. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego lub tel. 507 772 999 sensei Maciej Matysiak. W dziale "treningi" znajdą Państwo planowany grafik zajęć na ten sezon.Każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość zadeklarowania się na ile treningów w tygodniu zamierza się regularnie stawiać:

- 1 na tydzień, 2 razy w tygodniu lub opcja Open. Od tego będzie zależna miesięczna składka za treningi. W przypadku licznych nieobecności w danym miesiącu klub przychylnie patrzy na zmniejszenie składki w kolejnym miesiącu. Najważniejsza jest motywacja do treningów i osiąganie postępów. Jesteśmy dla Was.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszego klubu ! Osu.

 

Projekt Kumite Dojo Łódź; 18.08.2021

Projekt Kumite Dojo Łódź; 18.08.2021

Niejedna osoba spojrzy na zdjęcie i pomyśli sobie... "Ale rudera, co to ma wspólnego z karate?". Ano ma bardzo dużo !!! Mianowicie projekt Kumite Dojo Łódź rozpoczyna swoją przygodę. Jesteśmy po kilku oględzinach miejscówki pod nasze nowe Dojo i po wykonaniu wstępnych wyliczeń ile kaski będzie potrzebne. Jak widzicie pomieszczenia są w fatalnym stanie i do końca sierpnia na pewno nie zakończymy remontu. Ale to nieistotne bo jest ponad 100m2 w super rozkładzie do naszej dyspozycji w mega miejscówce - z możliwością parkowania dla rodziców - koniec walki o miejsce pod szkołą :). A także możliwość podglądania treningów przez okno 🤭. Zakończenie remontu szacujemy na połowę września i w tym czasie mamy nadzieję rozpocząć oficjalnie sezon 2021/2022. PS. Rozpoczynamy także poszukiwania strategicznego sponsora/patrona dla Dojo. Po szczegóły zapraszamy zainteresowanych do kontaktu. Klamka zapadła - machina ruszyła. Działamy !!! Dokładna relacja na temat powstawania Dojo będzie systematycznie zamieszczana na naszym FB. Zapraszam do śledzenia postępów. https://www.facebook.com/kkskumite

Koniec wakacji - do roboty; 12.08.2021

Koniec wakacji - do roboty; 12.08.2021

Coroczny rytuał - bieg plażą - zaliczony 💪. 9km zaliczone. Trener żegna Sianożęty - miejscowość z najlepszym brzegiem ever. Mam nadzieję, że wszyscy karatecy spędzają wakacyjny czas także aktywnie bo już niedługo mam nadzieję się spotkamy na wspólnych zajęciach. W przyszłym tygodniu przystępujemy do remontu naszego Dojo. Bardzo dużo ciężkiej pracy przed nami. Czekam sempai na Wasze zdjęcia z wakacji jeszcze do 20stego :). Osu.

Wakacyjny konkurs

Wakacyjny konkurs "Wakacje z kumite"; 26.07.2021

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawią podczas wakacji i spędzają czas aktywnie (i oczywiście bezpiecznie). Do końca laby pozostał ponad miesiąc i chciałbym dzieciom troszkę ten czas urozmaicić. Dlatego też dla najambitniejszych mam zadanie specjalne - zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pt. "Wakacje z Kumite".
Dzieci chętne do wzięcia udziału w konkursie będą proszone (najmłodsi z pomocą rodziców) o wykonanie zdjęcia które musi spełniać kilka kryteriów :
1) musi się na nim znajdować osoba lub przedmiot lub kompozycja itp. nawiązująca do karate, sztuk walki.
2) powinno zostać wplecione nasze logo.
3) musi ono nawiązywać do wakacji
Praca może być także kompilacją zdjęcia plus grafiki komputerowej.
Zdjęcie (tylko JEDNO najlepsze) przesyłamy na nasz adres kkskumite@wp.pl.
Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone upominkami - niespodziankami :). A wierzcie mi - warto brać udział... pamiętacie jakie były nagrody w ostatnim konkursie ;) ?
TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 24 SIERPNIA. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród we wrześniu... kto wie... może wraz z otwarciem nowego Dojo...
OSU
Obóz karate w Sanoku 2021; 12.07-20.07.2021

Obóz karate w Sanoku 2021; 12.07-20.07.2021

W lipcu Klub Karate Sportowego Kumite Łódź uczestniczył w obozie sportowym w miejscowości Sanok. rozpoczęła udział w obozie sportowym w Sanoku. Cała drużyna nastawiona była przede wszystkim na to, żeby spędzić najbliższe dni w miłej, sportowej atmosferze :). Był czas na przyjemności ale ważnym elementem dziennego harmonogramu były zawsze treningi z shihan lub sensei - a możliwości zarówno jednego jak i drugiego była co nie miara. Z przyjemności zaliczyliśmy m.in. codzienne wizyty w Aquaparku znajdującego się na terenie ośrodka, różnorodne konkursy, wycieczki, ognisko plus sympatyczna atmosfera. W sferze treningowej czerpaliśmy z wiedzy i umiejętności m.in. shihan Krzysztofa Borowca (6 dan), sensei Anny Lato (3 dan), sensei Grzegorza Sosnowskiego (3 dan), sensei Tomasz Janowskiego (3 dan), sensei Edwarda Krawczyka (2 dan),sensei Marka Orlińskiego (1 dan), sensei Macieja Matysiaka (1 dan), sensei Leszka Dudy (1 dan). Nie sposób jest w kilku zdaniach opisać wszystkie atrakcje dlatego od razu zapraszam na FB https://www.facebook.com/kkskumite gdzie prowadziliśmy codzienne relacje z danego dnia. Było mega aktywnie bez czasu na nudę. OSU

Zakończenie sezonu sportowego 2020/2021; 29.06.2021

Zakończenie sezonu sportowego 2020/2021; 29.06.2021

Piękna pogoda żeby zakończyć i podsumować sezon :) Trzeba to było wykorzystać. W zorganizowanym przez Klub Kumite zakończeniu sezonu wzięło udział prawie 50 osób ćwiczących plus jakże ważni ;) obserwatorzy. Bardzo przyjemnie się ćwiczy w tak dużej grupie. Poza wylanym potem w czasie treningu senpai otrzymali (w podzięce za włożony wysiłek w zajęcia podczas sezonu) pamiątkowe medale. Nagrodę za najlepszego zawodnika klubu otrzymała Karolina Karo Rytczak. Tradycyjnie jak co roku strzelały także butelki z Piccolo 💪. Sensei Maciej dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie. Dziękuję za cały rok spędzony razem. Za wsparcie w czasie zawodów i poza. Dziękuję także za podarunki jakie otrzymałem na koniec treningu ( trochę niektórzy przesadzili z kwotami na bonach do Decathlona ;)- będzie spożytkowane na wyposażenie nowego Dojo... Dojo którego remont prawdopodobnie ruszy na początku sierpnia. Będziemy relacjonować jak będziemy je tworzyć - od zera do spełnienia marzeń. Życzę wszystkim dużo wytrwałości w kolejnym sezonie, samych sukcesów i tego żebyśmy sieęwszyscy spotkali zdrowi we wrześniu. Tymczasem już nastawiamy się na obóz w Sanoku. Jakby to Kamyk powiedział... "KU-MI-TE ! KU-MI-TE ! Hehe" Osu ! Ps. Kartka dla trenera jest zarabista - dziękuję wszystkim. 

Bushido cup Starachowice; 19.06.2021

Bushido cup Starachowice; 19.06.2021

Udane podsumowanie wyjazdowego sezonu sportowego 2020/2021 💪. 19 czerwca siedmiu reprezentantów klubu Kumite wzięło udział w Turnieju Bushi-Do cup zorganizowanego w Starachowicach przez sensei Sebastian Kozieł. Turniej był obsadzony przez ok. 300 zawodników z całej Polski. Kategorie kumite po kilkunastu zawodników. Do tego trudne warunki (temp. i duchota). Mimo to czterech zawodników "stanęło na pudle". Wszyscy nasi zawodnicy zaliczyli udane występy, "dali" dobre walki i dostarczyli mega emocje. Widać osiągane postępy u zawodników po wznowieniu systematycznych treningów po lockdownach. Każdy z was dołożył cegiełkę do sukcesu - tak się tworzy zespół. Trener ogromnie dumny 💪 Osu.
Nina "Nuna" Fiuk - brąz.
Aleksandra Fiuk - brąz.
Patryk "Łapa" Cłapa - brąz.
Karolina "Karo" Rytczak - srebro.
Wolski Maks - poza podium.
Julia Sieradzan - poza podium.
Ola Adamska - poza podium.
Ps. Organizacja turnieju po prostu mega. Dziękujemy jeszcze raz za możliwość startu.
Randori cup. Radomsko; 29.05.2021

Randori cup. Radomsko; 29.05.2021

29 maja 12 osobowa ekipa KKS Kumite wywalczyła w Radomsku na turnieju Randori Cup 7 miejsc na podium. Wszyscy zawodnicy pokazali wole walki i dzielnie rywalizowali na macie. Szczególne gratulacje dla najmłodszych którzy pierwszy raz w swojej karierze karateki wystartowali w rywalizacji sportowej (Adam 5lat, Luiza 5l, Oliwia 7l, Filip 6l, Patryk 8l, Janek 8l, Gabrysia 9l, Jula 9l). Jestem przekonany ze będzie to dla nich początek długiej i fascynującej drogi w sztukach walki. Na duże brawa za swoją postawę zasługuja także Maks Wolski, Kuba Jaros, Patryk Cłapa, Karola Rytczak którzy z zawodów na zawody rozkręcaja się coraz bardziej. Czekamy na ich pierwsze złoto w tym sezonie. Dziękuję za pomoc opiekunom drużyny KKS Kumite w czasie zawodów i ogarnięcie zespołu. Gratulacje raz jeszcze dla wszystkich.

Sukces zawodników KKS Kumite na turnieju Warsaw Cup; 23.05.2021

Sukces zawodników KKS Kumite na turnieju Warsaw Cup; 23.05.2021

4 zawodników KKS Kumite na turnieju = się 4 medale. Trofea wywalczone na turnieju Warsaw Cup 2021 organizowanym w Wawie przez Bielański KKK. Bardzo dobra i sprawna organizacja. Dziękujemy za możliwość startu. Gratulacje dla naszych wojowników 👊. Karola Karo Rytczak srebro. Patryk Cłapa srebro. Kuba Jaros brąz. Maks Wolski braz. 💪

Medale na turnieju kyodo; 08.05.2021

Medale na turnieju kyodo; 08.05.2021

3 medale na turnieju kyodo w Wiśniowej Górze. Po długiej przerwie treningowej trójka zawodników KKS Kumite staje na podium. Wszyscy zawodnicy wygrali swoje walki eliminacyjne i pokazali że nie brakuje im ducha walki. Turniej kyodo był znakomitym sprawdzianem przed nadchodzącym turniejem w Radomsku. Już wiemy nad czym musimy popracować aby 29.05 zejść z pierwszego miejsca :D

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu; 30.04.2021

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu; 30.04.2021

Koniec kolejnego lockdownu rozpoczynamy od egzaminu, który miał się odbyć przeszło miesiąc temu. Pomimo przeciwności związanych z covid pracowaliście ciężko przez cały rok więc zasłużyliście na promocję. Awans na kolejny stopień kyu jest bardzo ważny w życiu każdego karateka ponieważ jest to pewne podsumowania jakiegoś okresu intensywnej pracy i przygotowanie do nadchodzących kolejnych wyzwań. Jestem pewien, że wyjdziecie im zwycięsko na przeciw tak jak robiliście to do tej pory. Podczas egzaminu umiejętności sempai sprawdził shihan Krzysztof Borowiec (6 dan IKO). Każdy ze zdających otrzymał nową legitymację BUDO PASS. Będziecie mogli w niej m.in. odnotowywać swój rozwój sportowy. Gratulacje dla wszystkich zdających.

 

Tymczasowe zawieszenie treningów:( ;15.03.2021

Tymczasowe zawieszenie treningów:( ;15.03.2021

Z powodu nasilających się obostrzeń i liczby zachorowań na Covid zmuszeni jesteśmy tymczasowo, do odwołania, zawiesić prowadzenie zajęć... :(

Dla najmłodszych - walka no contact; 06.02.2021

Dla najmłodszych - walka no contact; 06.02.2021

Nazwę Kumite większość osób kojarzy tylko z walką. Jest to tylko po części prawda gdyż w rzeczywistości z japońskiego KUMI-TE oznacza w dosłownym znaczeniu "wymianę dłoni". Szeroko więc rozumiana nazwa kumite oznacza nie tylko samą walkę ale także wszystkie formy ćwiczeń podczas których dążymy wraz z partnerem do doskonalenia technik bloków, uderzeń itp. w formie kombinacji, pojedynczych technik włączając w to elementy samoobrony. U najmłodszych adeptów walka odbywa się w formułach light contact a nawet no contact. Jak taka wygląda ? Zapraszamy do obejrzenia kilku nagrań z treningów.

No contact sparr 1 - https://fb.watch/7DCwYZ4q-C/

No contact sparr 2 - https://fb.watch/7DCMORI7iB/

Kata, nabór do nowej grupy; 01.02.2021

Kata, nabór do nowej grupy; 01.02.2021

Z dniem 5 lutego startuje nowa grupa karate. Treningi w ramach tej grupy prowadzone będą tylko i wyłącznie w zakresie technik tradycyjnych oraz układów kata z kyokushin. Grupa otwarta dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (soboty) w godz. 11-12 w SP162. W celu przystąpienia do zajęć konieczne jest wykupienie karnetu (więcej info na priv). Pierwsze zajęcia dla nowych członków klubu są bezpłatne. 

1 % dla Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź; 17.01.2021

1 % dla Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź; 17.01.2021

Jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze sprecyzowanego celu dla 1% to zachęcamy do wspierania naszego klubu. Środki pozyskane w ramach działalności organizacji pożytku publicznego przeznaczone są na realizację celów statutowych klubu w tym między innymi : zakup sprzętu sportowego czy refundację zajęć sportowych. OSU !

Trenujemy bez wytchnienia; 15.01.2021

Trenujemy bez wytchnienia; 15.01.2021

W Nowy Rok weszliśmy dynamicznymi uderzeniami i kopnięciami, zwinnymi zejściami i unikami, płynnością poruszania się i zmiennością tempa. Jednym słowem dajemy z siebie wszystko. Przy okazji można też trochę spalić poświątecznych kalorii ;). Poniżej kilka filmików z naszych poczynań. Więcej tradycyjnie na FB.

Trening 1  https://fb.watch/7ClsKiPRsx/

Trening 2  https://fb.watch/7ClxaEJStC/

Trening 3 https://fb.watch/7ClATuzNuh/

Wręczenie nagród; 06.01.2021

Wręczenie nagród; 06.01.2021

Nowy rok zaczynamy od bardzo miłego akcentu :). Nagrody-podziękowanie za udział w klubowym konkursie. Wzór na koszulkach specjalnie zrobiony z tej okazji dla was dzieciaczki. Nie kupicie nigdzie takiej w sklepie. Przy okazji dziękuję za Wasze zaangażowanie w treningi i za to że jesteście częścią klubu Kumite. Osu 👊

Żegnamy rok 2020; 31.12.2020

Żegnamy rok 2020; 31.12.2020

W ramach życzeń noworocznych klub Kumite życzy wszystkim senpai żebyście mieli takie serce do treningów i do walki jak nasze dzieciaki. Pamiętajcie, że każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania z którymi trzeba się po prostu zmierzyć. Ci którzy na co dzień trenują karate będą mieli w tym zakresie znacznie łatwiej. Pamiętamy ze trening karate to przede wszystkim kształtowanie naszego charakteru, pokonywanie słabości, dążenie do bycia doskonałym. Osu

Ostatni trening w roku 2020 film https://fb.watch/7CkmaHb-TN/

Rozstrzygnięcie konkursu Świątecznego; 20.12.2020

Rozstrzygnięcie konkursu Świątecznego; 20.12.2020

Dziś został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny ogłoszony przez nasz klub.
Jury miało bardzo trudne zadanie jeśli chodziło o wybranie trzech najciekawszych prac więc postanowiliśmy nagrodzić większą liczbę uczestników :) Hurra. Juppi !!! Wybraną nagrodę ( naszywki na Gi lub koszulkę) otrzymują:
Karolina Karo Rytczak, Adaś Korczak, Nina Fiuk,Jakub Jaros.
Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie super prac !!! Cieszymy się, że Klub Kumite będzie z Wami podczas tych Świąt :) Rozdanie nagród zaraz po świętach.
Randori day Radomsko; 19.12.202

Randori day Radomsko; 19.12.202

19 grudnia zawodnicy klubu Kumite wzięli udział w międzyklubowych sparingach Randori Day 2. Impreza odbyła się w Hali Powiatowej w Radomsku.
Z zaproszenia sensei Błacha skorzystały także :
🔸 Akademia Sztuk Walki PAPON Team
🔸 Klub Karate Kyokushin Nintai
Spotkanie było znakomitym sposobem do wymiany i zdobywania nowych doświadczeń w zakresie karate/kumite. Przeszło 30 rund sparingowych zrobiło swoje. Zmęczeni, troszkę poobijani ale w pełni zadowoleni czekamy na kolejny tego typu event.🥋
Gratulujemy wszystkim uczestnikom mega serducha do walki
Konkurs Świąreczny; 07.12.2020

Konkurs Świąreczny; 07.12.2020

Klub KKS Kumite ogłasza konkurs plastyczno-techniczny. Do wygrania za 3 najciekawsze prace - do wyboru ALBO komplet naszywek na GI albo koszulka klubowa. Tematem pracy jest OZDOBA SWIATECZNA Z MOTYWEM KARATE lub z LOGO KLUBU (lub obydwa elementy). Technika wykonania pracy dowolna. Przy tworzeniu prac mogą pomagać rodzice. Prace w formie zdjęcia, zdjęć lub krótkiego filmiku przesyłamy do 20 grudnia na adres klubu kkskumite@wp.pl z dopiskiem "konkurs kumite". Ogłoszenie wyników 22 grudnia. Rozdanie nagród 29/30 grudnia

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 28.11.2020

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 28.11.2020

28 listopada drużyna KKS Kumite Łódź (Emilka DŻAJA 2 Siejka, Karolina KARO Rytczak, Patryk Cłapa, Paweł PABLO Lenart) skorzystała z zaproszenia sensei Remusa i wzięła udział w turnieju Young Oyama`s Cup. Wszyscy nasi zawodnicy awansowali do fazy finałowej i wrócili z trofeami. Senpai mieli utrudnione zadanie gdyż jeszcze daje się we znaki spadek formy spowodowany prawie półrocznym zawieszeniem treningów. Przerwa w startach w zawodach trwała jeszcze dłużej. Dlatego tym bardziej dziekuję Wam za zaangażowanie i wolę walki na macie :) OSU

Poniżej link do skrótu z walk naszych zawodników na turnieju.

https://fb.watch/7ChXSxKH_P/

Grupa druga zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa druga zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa II zaprasza na zajęcia, treningi karate sportowego  9-15 lat. Ze względu na obostrzenia możemy przyjąć jeszcze tylko jedną osobę . Wtorki 17:30 piątki 18:30. Sp 162. ul. Powszechna 15. Łódź chojny. 👊

Tak trenujemy https://fb.watch/7CimpPN-vQ/

Grupa najmłodsza zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa najmłodsza zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa I zaprasza na zajęcia, treningi karate sportowego 5-9 lat. Ze względu na obostrzenia możemy przyjąć jeszcze tylko dwie osoby. Środy 17:00 piątki 17:00. Sp 162. ul. Powszechna 15. Łódź chojny.

Tak trenujemy https://fb.watch/7Cih_GTQSV/

Zdobywamy trzy medale w Turku; 03.10.2020

Zdobywamy trzy medale w Turku; 03.10.2020

W dniu 03 X rozpoczęliśmy oficjalnie sezon wyjazdowo - turniejowy. Na turnieju organizowanym w Turku klub Kumite reprezentowało czterech zawodników. Troje z nich wywalczyło trofea ( 2 x srebro, 1 x brąz). Świetny start, tym bardziej że za nami bardzo długa przerwa od treningów. Na szczęście pandemia nie złamała naszego zapału do walki. Teraz "tylko" długa droga do odbudowywania formy. Do boju sempai !!!

Tymczasowe odblokowanie zajęć; 03.10.2020

Tymczasowe odblokowanie zajęć; 03.10.2020

Minęło równo 200 dni od czasu kiedy musieliśmy zamknąć sale treningowe aż do pierwszego treningu po przerwie, który odbył się w dniu 2 października na naszej starej sali treningowej. Z tej okazji przygotowałem dla Was kolaż, który jest zlepkiem wspomnień naszej działalności od roku 2016 i jeszcze wcześniej jako Shi Kon. tyle już razem osięgnęlismy !!! Feniksy budzą się z popiołów i otrząsamy się po przymusowej przerwie treningowej. Powoli rozkręcamy stare sekcje i myślimy o kolejnych. W pierwszej kolejności wracamy z zajęciami do SP 162. Sekcje Andrzejów i Family School pozostają nadal w zawieszeniu do odwołania. Życzę wszystkim w tym sezonie wytrwałości w powrocie do formy. Razem osiągniemy to !!! OSU

Obóz karate w Sanoku 2020

Obóz karate w Sanoku 2020

W dniach 26.06-05.07 ekipa naszego klubu uczestniczyła w obozie sportowym organizowanym przez Kielecki Klub Karate Kyokushinkai Koronea. Był to pierwszy z trzech turnusów jakie zostały zaplanowane w Sanoku. Na miejscu przywitały nas bardzo dobre warunki - ośrodek MOSIR w Sanoku okazał się być jednym z lepiej przygotowanych, zadbanych placówek rekreacyjno-wypoczynkowych jakie widziałem w ostatnich latach (dop. trener). Do tego pyszne posiłki w czasie których nigdy niczego nie brakowało. Wbrew obawom nie doszło do żadnej sytuacji mającej jakikolwiek związek z Covidem 19. Udział w obozie był dla naszych sempai pełen wrażeń i atrakcji. Aktywnie spędzaliśmy czas bez leniuchowania. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieciaczki szlifowały techniki karate kyokushin, krav maga i kickboxingu (do 3ech treningów dziennie). Po treningach w pełni zasłużony relaks i regeneracja (basen - mini aqua parku) w sympatycznym , miłym towarzystwie. Miłym akcentem było także zorganizowane ognisko. Wyjazd jak najbardziej należy zaliczyć do udanych i już teraz wypatrujemy kolejnego obozu za rok. Dziękujemy shihan Borowiec, wszystkim uczestnikom, instruktorom za fajnie spędzony czas w atmosferze sztuk walki. OSU .

Wstrzymanie zajęć; 17.03.2020

Wstrzymanie zajęć; 17.03.2020

Z powodu napływających zewsząd informacji o pojawieniu się w Polsce pierwszych przypadków zakażeń na Covid-19 Klub Karate Sportowego postanawia wstrzymać prowadzenie wszelkich treningów oraz zaniechać innych działań z zakresu karate. Zajęcia zostają wstrzymane bezterminowo. Będziemy obserwować rozwój sytuacji w Polsce i na świecie. Trzymamy kciuki za szybki powrót do normalnego grafiku.

Randori day; 08.02.2020

Randori day; 08.02.2020

W sobotę 8 lutego klub Kumite z Łodzi wziął udział w międzyklubowym treningu. Poza naszym składem na zaproszenie sensei Michała Błacha odpowiedziały także ekipy z Otwocka, Glłwna, Rawy Mazowieckiej. Łącznie do treningu stawiło się ok. 50 senpai. Podczas dwugodzinnych zajęć większość czasu poświęciliśmy na walki sparingowe. Świetny pomysł, świetna inicjatywa, chcemy tego więcej. Jest to też świetny moment aby pomyśleć o rozważeniu wprowadzenia akcji Sobota na Sportowo. Pomyślimy o stworzeniu specjalnego harmonogramu zajęć. Oss.

Ogromny sukces KKS Kumite na Randori CUP; 30.11.2019

Ogromny sukces KKS Kumite na Randori CUP; 30.11.2019

30 XI w Andrzejki zamiast wróżyć z fusów przywozimy z Radomska pełen wór medali, które dały naszemu klubowi siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej !!!!!!!! W ogólnopolskim turnieju karate brało udział prawie 350 zawodników z całej Polski w tym szczęśliwa 13stka reprezentantów z klubu Kumite. Wojownicy walczyli w dwóch formulach: EKO (wersja light contact z pewnymi ograniczeniami) i wg. pełnych przepisów japońskich. W drugiej formule zdecydowała sie walczyć trójka naszych najbardziej zaprawionych w bojach zawodników- Ola Fiuk, Karola Karo Rytczak i Paweł Pablo Lenart. Efektem naszej wyprawy jest 13 medali co jest bardzo dużym sukcesem !. Turniej stanowił jednocześnie podsumowanie sportowego roku 2019 gdyż na następne zawody prawdopodobnie udamy się do Ujazdu w marcu. Krótkie podsumowanie naszego podium :
Kuba Zawadowski - srebro EKO
Ksawciu Zawadowski - poza podium
Oskar Kobus - brąz EKO
Karola Karo Rytczak - złoto EKO, brąz full contact
Paweł Pablo Lenart - srebro EKO, srebro full contact
Ola Fiuk - poza podium EKO, brąz full contact
Weronika Kleszcz - brąz EKO,
Kamil Kamyk Kleszcz - srebro EKO,
Miłosz Rej - srebro EKO,
Patryk Cłapa - brąz EKO,
Kuba Jaros - brąz EKO,
Wojtek Zasada - poza podium,
Emilka Siejka - srebro EKO.
Wszystkim senpai serdecznie gratuluję wywalczonych miejsc na podium .
Osu !
Polish Fighter Cup; Koło 24.11.2019

Polish Fighter Cup; Koło 24.11.2019

24 listopada reprezentacja Klubu Kumite Łódź wzięła udział w turnieju Polish Fighter Cup w m. Koło. W zawodach wzięło udział 205 zawodników. Był to dla nas troszkę pechowy turniej. Karola została trafiona na jodan w momencie kiedy kask ochronny się jej zaczął przesuwać a ta chciała go poprawić (na pocieszenie załapała się na brąz). Pablo zaczął wyrównanie ale w 40s przeciwnik trafił low kickiem w jego poobijana i posiniaczoną prawą nogę po ostatnich zawodach, potem poprawił raz, drugi... Dla Patryka to cały czas początek jego wielkiej przygody z karate, więc występy traktujemy jako miłe spędzenie wolnego czasu - na sportowo. Pomimo walecznej postawy zawodników tym razem wracamy bez sukcesów.

PABLO WALKA 1 https://fb.watch/5t1Mk8KSIV/

PABLO WALKA 2 https://fb.watch/5t1JPT-uf2/

 

Otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite; Konin 16.11.2019

Otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite; Konin 16.11.2019

16 XI późnym wieczorem wracamy z Otwartego Pucharu Wielkopolski który odbył się w Koninie. Wracamy ze skrajnymi emocjami. Z jednej strony radość bo każdy wywalczył miejsce na podium (2 złoto, 1 brąz), z drugiej strony... niesmak jeśli chodzi o organizację turnieju... ale ten temat pozostawiam na etapie "bez komentarza". Trzeba skupić uwagę na sukcesach. Karola niewiele sobie powalczył ponieważ była znacznie lepsza od swoich przeciwniczek. Nie miały szans w rywalizacji z naszą zawodniczką. Patryk zaliczył swój pierwszy występ w życiu w turnieju karate. Walczył dzielnie a wyniku walki musiała rozstrzygnąć dogrywka. Jego przeciwnik okazał się jednak ostatecznie lepszy a Patryk zdobył brązowy medal. Paweł "Pablo" Lenart po długim czasie oczekiwania na swoje walki był w pierwszym starciu lekko "przyśnięty". Jednak z każdą kolejną walką "rozkręcał się" i w efekcie dał bardzo dobre walki finałowe - zasłużone złoto. Dziękuję zawodnikom, rodzicom za wsparcie i kibicowanie.

PÓŁFINAŁ PABLO https://fb.watch/5t1jxTXdb-/

FINAŁ PABLO https://fb.watch/5t1mZDSJIM/

 

Kolejne sukcesy KKS Kumite - tym razem zawitaliśmy do Częstochowy; 27.10.2019

Kolejne sukcesy KKS Kumite - tym razem zawitaliśmy do Częstochowy; 27.10.2019

Po sukcesie naszych zawodników z zeszłego tygodnia (Bydgoszcz), wracamy z turnieju z Częstochowy... Z kolejnymi sukcesami !!!!!. Klub Kumite reprezentowało 11 zawodników z czego aż 9 stawało na podium w konkurencji kumite ( 3 pasy mistrzowskie, 2 srebra, 4 brąz). Naszym klubowym Zawodnikiem wieczoru został Kamil Kleszcz, który po trzech bardzo ciężkich walkach zdobył pas mistrzowski. W walce finałowej zmierzył się ze świetnie przygotowanym technicznie, super kopiącym, zawodnikiem z Częstochowy. Dzięki skutecznemu skracaniu dystansu Kamil stopniowo uzyskiwał przewagę co znacząco wpłynęło na ostateczny wynik. Była to jedna z najlepszych walk turnieju czego dowodem były gromkie brawa od zgromadzonych dla obydwu zawodników. Siostra Kamila - Werka także stanęła w dniu dzisiejszym na wysokości zadania i po trzech pojedynkach zasłużenie stanęła na podium na miejscu z numerem 1. Trzeci pas dołożył nas sempai trenujący od dwóch miesięcy, ale robiący mega postępy dzięki swojemu zaangażowaniu i skoncentrowaniu w treningi - Kuba Jaros. Karola i Pablo pomimo bardzo dobrych walk tym razem nie na pierwszym ale kolejno 2 i 3. Duży sukces odnieśli także bracia Zawadowscy którzy pierwszy raz startowali na turnieju w kumite. Wykazali się hartem ducha i również stanęli na podium. Na osłodę dołożyliśmy do kolekcji 4 trofea z Sumo-grappling. Jestem mega zadowolony(trener) że poszliśmy za ciosem i odnieśliśmy kolejny sukces. Dziękuję wszystkim za wspaniałą postawę na macie. Poniżej kilka linków do walk z turnieju. Zapraszamy do oglądania.

PABLOhttps://fb.watch/5nToGzje5f/

KARO https://fb.watch/5nTKpkqG5Z/

KAMYK https://fb.watch/5nTNRCsVlX/

KAMYK SUPER WALKA FINAŁOWA https://fb.watch/5nUBIPR7Lv/

Medale dla zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate; 19.10.2019

Medale dla zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate; 19.10.2019

Po wycieńczającym dniu wracamy do Łodzi w euforii gdyż na Międzynarodowym Turnieju Karate w Bydgoszczy zawodnicy z klubu Kumite zdobyli dwa trofea. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę, ze w turnieju wystartowało łącznie 271 zawodników a nasz klub reprezentowało czterech senpai. Paweł Pablo Lenart po trzech walkach wywalczył brąz. Karola Rytczak doszła do finału i pokonała w nim dużo cięższą zawodniczkę - mamy złoto. Kamil w pierwszej walce trafił na przeciwnika, który był luźno mówiąc, poza jego zasięgiem. Nie zabrakło mu jednak jak zwykle woli walki i determinacji. Werka po wyrównanej walce eliminacyjnej przegrała przez niejednogłośne wskazanie sędziów. Zapraszamy do obejrzenia kilku walk naszych zawodników z turnieju.

KAMYK https://fb.watch/5nUkq3Bmi4/

KARO https://fb.watch/5nUoAJukX1/

PABLO https://fb.watch/5nUpBwsPXD/

 

Zakończenie sezonu sportowego 2018/2019;28.06.2019

Zakończenie sezonu sportowego 2018/2019;28.06.2019

Na koniec sezonu sportowego taka miła niespodzianka, że się normalnie wzruszyłem (M.Matysiak) - takie fajne pamiątki. Bardzo dużo przez ten rok wspólnie osiągnęliśmy i przeżyliśmy. Sukcesy, porażki, gorsze, lepsze chwile. Dużo przyjemniej jest zawsze w takich chwilach w swojej grupie, czy zespole. A takie zespół udało nam sie przez ten rok stworzyć. I to jest według mnie najważniejsze. Poza tym dziękuję wszystkim którzy przyczynili się w jakiś sposób do tego ze mam przyjemność prowadzić własny klub Karate Sportowego Kumite i tworzyć własną markę zajęć sportowych. Jest logo, istniejemy w sieci, współpracujemy z dziesiątkami klubów z całej Polski oraz z różnymi instytucjami, mamy całkiem fajny marketing a liczba członków wzrosła w tym roku. Przez wakacje regenerujemy się i od września ogień do przodu 👍. Instruktor i trener w klubie Kumite Maciej Matysiak dziękuje wszystkim jeszcze raz. Mega Osu !!!

Egzaminy na stopnie uczniowskie kyu; 15.06.2019

Egzaminy na stopnie uczniowskie kyu; 15.06.2019

W sobotę do Klubu Kumite zawitał utytuowany trener karate posiadający stopnie mistrzowskie w stylach shidokan, kyokushin, uechi ryu, seitedo. Tego dnia sprawdził umiejętności sempai i nadał kolejne stopnie kyu. Egzamin był intensywny i bardzo wyczerpujący a satysfakcja z udziału w pasowaniu na koniec egzaminu - bezcenna. Każdy egzamin na koniec sezonu jest pewnego rodzaju podsumowaniem całorocznej pracy i wysiłku we własny rozwój. Gratulacje więc dla wszystkich którzy cały rok ciężko trenowali i dotrwali do etapu weryfikacji :). OSU !

Seminarium Kyokushin Kielce, 08.06.2019

Seminarium Kyokushin Kielce, 08.06.2019

Nie stoimy w miejscu. Wciąż się rozwijamy i idziemy do przodu. Właśnie dlatego postanowiliśmy wziąć udział w II ogólnopolskim seminarium karate w składzie instruktor Maciej Matysiak, sempai Paweł Lenart i sempai Kamil Kleszcz.  Pierwsza część seminarium obejmowała doskonalenie technik i taktyki walki, a prowadził ją wielokrotny mistrz Polski Sensei Artur Cichoń (3 dan). Druga, prowadzona przez Master Tomasza Adamczyka, prezydenta United Kraw Maga i Roberta Tercjaka (4 dan Kraw Maga z Wrocławia) obejmowała elementy samoobrony przed różnego rodzaju zagrożeniami na ulicy. Wieczorny blok tematyczny dotyczył IKEN (koncentracji i kontroli umysłu w walce) i prowadził go sensei Janusz Czarniecki (4 dan). Ciężkie, ciekawe treningi i dużo nowego doświadczenia na naszych kontach.

Udany występ karateków z klubu Kumite w ostatnim turnieju w tym sezonie;01.06.2019

Udany występ karateków z klubu Kumite w ostatnim turnieju w tym sezonie;01.06.2019

Udany występ karateków z Klubu Kumite z Łodzi na turnieju sztuk walki w Poraju. Po zaciętych pojedynkach wywalczyliśmy ostatecznie 2zlota, 2 srebra, 2 brązy w kumite. Na osłodę dołożylismy do kolekcji kilka medali w konkurencji sumo. Turniej podsumował nasz turniejowy sezon sportowy ponieważ był to nasz ostatni start przed wakacjami. Z dumą stwierdzam, ze pojawiło się w tym sezonie kilka perełek które w kolejnym sezonie mogą sporo namieszać ( w pozytywnym sensie ;) ) na macie. Głównie dziewczyny - m.in. gang siorek Fiuk, Gabi, Wiwi czy Karola. Pewna część zawodników potwierdziła że jest w dobrej dyspozycji i gotowa właściwie na każde wezwanie do walki m.in - Pablo, Kleszczu mniejszy i większy ;) , Karola R, Januszek, Kałuża czy KR7 :). Wszyscy trenujacy systematycznie poczynili w tym sezonie ogromne postępy za co juz Wam z góry dziękuję. Został nam tylko egzamin 15 czerwca aby potwierdzić to co pisze 😀. A potem tylko odpoczynek i regeneracja przed kolejnym sezonem 🏆🏆🏆

Trudne walki zawodników Kumite na turnieju w Kielcach; 25.05.2019

Trudne walki zawodników Kumite na turnieju w Kielcach; 25.05.2019

Na VI turnieju Koronea Cup wywalczyliśmy srebro ! Dokonał tego Pablo udowadniając, że jest wciąż w świetnej formie i pomimo końca sezonu nie zamierza zwalniać tempa. Duże brawa należą sie także Gabrysi i dla "gangu siorek Fiuczek". Nie awansowały do rundy finałowej ale wykazały się wolą walki i wspaniałą postawą na macie. Dziewczyny robią w każdych kolejnych zawodach ogromne postępy. Za tydzień kończymy sezon turniejowy na zawodach w Częstochowie. !!!. Osu !!!

Przywozimy medale z Turnieju w Turku; 18.05.2019

Przywozimy medale z Turnieju w Turku; 18.05.2019

Po ciężkich pojedynkach kilkuosobowa reprezentacja klubu Kumite wywalczyła w Turku łącznie 4 medale !!!. 1Z.1S.2B. Gratulacje dla wszystkich senpai, szczególnie dla Pablo który wszystkie walki odbył z lekką kontuzją nogi. Gratulacje także dla Bartka, który swoją "szybką lewą nóżka" wygrał wszystkie walki i zdobyl złoto. Gratulacje dla "gangu Fiukow", siorki będą de besciaki za kilka lat - mają charakterek. Kamilowi gratuluję tylko drugiej walki, bo walczył tak jak powinien i wygrał. W pierwszej walce oddales za dużo pola przeciwnikowi - wątpliwości bo był trochę wiekszy ? Nie ma wątpliwości ! Zawsze do przodu !!!. Werka dzielnie walczyła ale tym razem nie wyszlo . Nastepny Event Kielce. Wyciągamy wnioski, regenerujemy się i stajemy do boju !!!. Osu !!!

Grupa średniozaawansowana sp162; 23.04.2019

Grupa średniozaawansowana sp162; 23.04.2019

Zadanie na dzisiaj - pamiętaj o systematycznym rozciąganiu się i dbaniu o gibkość ciała :). Przypomina i pozdrawia grupa średniozaawansowana.

VIII turniej karate kyokushin w Rawie Maz.;14.04.2019

VIII turniej karate kyokushin w Rawie Maz.;14.04.2019

14 kwietnia reprezentacja Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź stawiła się na VIII turnieju karate kyokushin w Rawie Maz. W turnieju wzięło udział ok. 220 zawodników. Mamy 5 🏆🏆🏆🏆🏆 wywalczonych i wypracowanych (w tym 3 za Im, 1 za IIm, 1 za IIIm). Jestem mega zadowolony tym bardziej, że udział w turnieju był jednocześnie podsumowaniem akcji-mobilizacji. Mega udanym podsumowaniem ponieważ PO PIERWSZE - w sumie każdy zawodnik z dłuższym stażem walki na macie stanął na podium. Wyjątek Januszek usprawiedliwiony długą absencja w treningach spowodowaną chorobą. A PO DRUGIE najmłodsi senpai, którzy tak na dobrą sprawę nigdy, lub tylko raz walczyli na zawodach kumite, do tego walczyli z mega stresem, pokonali strach wyszli na matę i pokazali się z jak najlepszej strony. Tworzymy coraz bardziej zgrany team co dla trenera jest mega ważne a nasze szeregi rosna w siłę !! Oss ! 👊👊

Cenne trofea na turnieju Bushi-do cup Starachowice; 30.03.2019

Cenne trofea na turnieju Bushi-do cup Starachowice; 30.03.2019

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski - około 30 klubów. Rywalizacja była mega ogromna. W danym przedziale wiekowym(dwa roczniki) u dzieci najmłodszych były zaledwie dwie kategorie wagowe, u starszych dzieci trzy, co spowodowało, że w jednej grupie spotykało się nawet dwudziestu kilku zawodników. Naprawdę dużym wyzwaniem było stanąć na podium. Ale udało się !!! Paweł "Pablo" Lenart wygrał wszystkie walki eliminacyjne i dostał się do finałów. Ostatecznie stanął na podium z brązowym medalem przegrywając swoją ostatnią walkę m.in. w skutek wykonania przez rywala niedozwolonego kopnięcia kolanem na udo. Zauważył to tylko niestety jeden z sędziów (link do filmu z tej walki i samodzielnej ocenyTUTAJ ). Duży sukces odniósł także Norbert Migda, który ostatecznie zdobył srebrny medal przegrywając tylko z "brązowym paskiem" w ostatniej walce. No cóż. Rywal po po prostu był lepszy :). Norbert swoje zaangażowanie przypłacił mocnym stłuczeniem dłoni ale na szczęście obyło się bez poważniejszej kontuzji. Kamil wyszedł do walki bardzo zmotywowany. Był znacznie silniejszy i lepszy od swojego rywala. Lecz sędziowie "wyłapali" dwie niedozwolone techniki u Kamila, dostał punkt ujemny i to zaważyło na ostatecznym werdykcie - tym razem poza podium. Brajan i Werka wciąż łapią doświadczenie na macie, więc Wam przede wszystkim dziękują za to że byliście z Nami w tym dniu i podjęliście dzielnie wyzwanie w postaci walki KUMITE. W końcu nazwa klubu zobowiązuje ;). Wszystkim zawodnikom gratuluję tego z jaką swobodą, bez stresu, z pewnością siebie wychodziliście na matę do walki. Jednocześnie ogłaszam, że finał akcji-mobilizacji zaplanowany jest na 14 kwietnia - co nie bez powodu ma związek z turniejem karate w Rawie Mazowieckiej. 

Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate w Malanowie;23.03.2019

Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate w Malanowie;23.03.2019

W dniu 23 marca skromna reprezentacja Klubu Kumite, zdziesiątkowana przeróżnymi chorobami, wzięła udział w turnieju sztuk walki w Malanowie. Jeden z czwórki zawodników w ogóle nie wystartował z powodu choroby, jedna dziewczynka ze stanem podgorączkowym. Tym razem pomimo zaciętych walk wracamy bez medali.RODZICE - Przemycajcie więcej witamin przez najbliższy tydzień, tak żeby wszyscy wrócili do formy i żebyśmy pojechali większą ekipą do Starachowic za tydzień :) :), bo szykuje się naprawdę fajny turniej.

V Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego;10.03.2019

V Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego;10.03.2019

W niedzielę w miejscowości Ujazd odbył się karatecy z całej Polski walczyli o Puchar Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka. Zawody zorganizowane zostały przez brzezińską Akademię Sztuk Walki Fight and Win z sensei Krzysztofem Derach na czele oraz łódzki Klub Karate Sportowego Kumite z sempai Maciejem Matysiakiem na czele. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klubów trenujących na co dzień karate. W porównaniu do zeszłorocznej edycji turnieju wzięło w nim udział o 7 klubów i o prawie 50 zawodników więcej (łącznie 18 klubów i ponad 200 zawodników). Stanowisko sędziego głównego objęła sensei Anna Lato 3 Dan. Dzięki wspaniałej postawie na macie zawodników klubu Kumite łącznie stawaliśmy 11 razy na podium (1Z, 5S, 5B). 

Po zimowych feriach

Po zimowych feriach "ruszamy z kopyta"; 05.03.2019

Okres zimowy, jak widać na załączonym obrazku, nie wpłynął negatywnie na bojowe nastawienie do treningów. Grupa początkująca z sekcji w sp162 jest właściwie umotywowana do zajęć. Jednocześnie rozpoczynamy "akcję-mobilizację" czyli okres przygotowawczy do turnieju w Rawie Mazowieckiej - 14 marca. Zapraszamy na treningi.

Udany występ senpai na turnieju sztuk walki w Częstochowie; 14.10.2018

Udany występ senpai na turnieju sztuk walki w Częstochowie; 14.10.2018

14 października 2018 reprezentacja Klubu Karate Sportowego Łódź w składzie: Lenart Paweł, Pelski Maksymilian, Migda Norbert, Kleszcz Weronika, Kleszcz Kamil, Zawadowski Ksawery, Polnau Janusz i Zawadowski Kuba, wzięła udział w 7 turnieju sztuk walki organizowanym przez klub Uechi Ryu w Częstochowie. Już sam start w zawodach podnosił adrenalinkę gdyż na zwycięzców danej kategorii w formule karate czekały pasy mistrzowskie. Znając dobrze możliwości moich zawodników i ich stopień przygotowania do sezonu założyłem przed zawodami, że wrócimy z trzema takimi pasami. W dużym stopniu udało się to osiągnąć. Łącznie przywieźliśmy 3 Z, 4 S i 2 B. Gratulujemy udanego występu. Pełna relacja dostępna na FB RELACJA

Zostaw swojego

Zostaw swojego "lajka" na FB :)

Witryna internetowa klubu jest wciąż doszlifowywana i dopracowywana. Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia naszego fun page`a na FB gdzie można znaleźć więcej zdjęć, filmów, relacji związanych z działalnością klubu. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej sportowej grupy i polubienia naszego profilu. FB FUNPAGE

Zakończenie sezonu sportowego 2017/2018

Zakończenie sezonu sportowego 2017/2018

Sezon sportowy 2017/2018 oficjalnie zakończony. Udane występy zawodników na turniejach w całej Polsce. Dziesiątki zdobytych medali. Hektolitry potu wylanego podczas treningów. Lepsza Kon10(DYCHA), siła, gibkość. Maximus nareszcie nauczył się robić porządne "pompki" i tak mu się spodobało że zagroził że będzie je robił seriami przez całe wakacje !!! Poszerzymy futryny. No trzeba było uczcić to szampanem (Picolo) Dziękuję za całe zaangażowanie i wysiłek włożony w treningi w sezonie 2017/2018. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o sukcesy klubu to trend wzrostowy się utrzyma i w przyszły sezon będzie równie udany jak ten :). Dziękuję rodzicom za wsparcie w treningach i zawodach sempai. Wielkie OSU dla wszystkich którzy mieli udział w sukcesach naszych podopiecznych !!!

I Olimpiada Karate; Poraj; 10.06.2018

I Olimpiada Karate; Poraj; 10.06.2018

10 czerwca 2018r. Klub KKS Kumite Łódź przystąpił do rywalizacji w I Olimpiadzie Karate w Poraju k/ Częstochowy. Nasz klub reprezentowało, w dwóch konkurencjach - sumo grappling i bare knuckle karate, 9 zawodników. Największym przeciwnikiem tego dnia okazała się być mega "duszna hala". Na dworze było ponad 30 stopni na termometrach a hala była kiepsko wentylowana. Walka na wysokich obrotach graniczyła z cudem. Pomimo tak trudnych warunków zawodnicy Klubu Kumite Łódź podjęli walkę na macie i w efekcie przywieźliśmy łącznie 12 trofeów ( 5 x złoto, 2 x srebro, 5 x brąz). Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu w turnieju.

Egzamin na stopnie kyu 02.06.2018

Egzamin na stopnie kyu 02.06.2018

Dnia 02.06.2018 zostały sprawdzone umiejętności najmłodszych adeptów sztuk walki. Egzamin, który trwał prawie 3 godziny, był wymagający i kosztował senpai dużo wysiłku. Ostatecznie jednak wszyscy zostali promowani na kolejny stopień. Głównym egzaminatorem był doświadczony trener z Częstochowy Sensei Zbyszek Rychlewski.

VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin; 15.04.2018

VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin; 15.04.2018

15 kwietnia 2018 pięciu zawodników klubu KUMITE Łódź brało udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Rawie Mazowieckiej. Po bardzo ciężkich walkach udało się wywalczyć dwa srebrne medale. Paweł i Kamil musieli włożyć dużo wysiłku żeby stanąć na podium. Pełna relacja na FB FUNPAGE

Sukces zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate w Malanowie. 17.03.2018

Sukces zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate w Malanowie. 17.03.2018

Do niewielkiej miejscowości w pobliżu Turku zjechało się 180 zawodników żeby sprawdzić swoje umiejętności w formule bare knuckle karate. W turnieju wzięła udział m.in. bardzo silna grupa z Kaliningradu reprezentująca rosyjskie karate.Nasi zawodnicy zaprezentowali wspaniałą postawę sportową i zdobyli trzy medale - złoto, srebro i brąz. Medale były specjalnie odlewane na tę okazję i nie można ich kupić w żadnym sklepie. Wyjątkowa pamiątka na całe życie. Gratuluję wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy sportowej oraz osiągniętych sukcesów. Szczegółowa relacja z turnieju znajduje się na naszym profilu FB.

Turniej sztuk walki w Ujeździe, 11.03.2018

Turniej sztuk walki w Ujeździe, 11.03.2018

Dnia 11.03.2018 w miejscowości Ujazd odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego. Do walk przystąpiło 160 zawodników z 11 klubów z całej Polski.Poza "stałymi bywalcami" naszych turniejów zawitał po raz pierwszy do Ujazdu bardzo silny klub z Turku (dziękujemy sensei D.Jasiakiewicz za pomoc w sędziowaniu) oraz szkoła karate z Andrespola. Wszyscy reprezentanci klubu kumite/shi-kon walczyli pewnie i z dużym zaangażowaniem co przełożyło się w większości przypadków na nagrody w postaci medali. Niemniej jednak najciekawszy występ zaliczył Janek Gontarek, który wygrał swoją walkę po idealnie wykonanym kopnięciu na jodan. Film z walki można obejrzeć pod linkiem  WALKA . W klasyfikacji drużynowej tytuł z zeszłego roku obronił klub z Rawy Mazowieckiej. Zaraz za nimi uplasował się klub z Brzezin. Więcej informacji na funpagu FB https://www.facebook.com/kkskumite/ Osu

Zajęcia promujące karate w przedszkolu nr 142 w Łodzi, 10.02.2018

Zajęcia promujące karate w przedszkolu nr 142 w Łodzi, 10.02.2018

W okresie ferii zimowych Klub KKS Kumite Łódź został zaproszony do przeprowadzenia pokazowego treningu karate sportowego z dziećmi z przedszkola miejskiego nr 146 w Łodzi. Trening odbył się w sali gimnastycznej Pobliskiej szkoły Podstawowej a poprowadził go sempai Maciej Matysiak. Przez około 60 min zajęć dzieci w wieku 5-6 doskonaliły swoją koordynację ruchową oraz sprawność fizyczną. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy kontakt z karate. Dla niektórych przedszkolaków udział w takim treningu może być jednocześnie początkiem sportowej drogi związanej ze sztukami walki. Miło nam, że zapoczątkował ją klub KKS Kumite.

 IV TURNIEJ KARATE O PUCHAR ZIEMI KONECKIEJ 19.11.2017

IV TURNIEJ KARATE O PUCHAR ZIEMI KONECKIEJ 19.11.2017

Dnia 19 listopada zawodnicy klubu KKS Kumite Łódź wzięli udział w turnieju Kyokushin w Końskich. W turnieju wzięło udział około 350 zawodników z całej Polski. Jak zwykle organizacja zawodów stała na światowym poziomie. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po raz pierwszy moi zawodnicy brali udział w turnieju, w którym organizator zezwolił na stosowanie pewnych technik na strefę gedan. Niestety te techniki zdominowały turniej. Najbliżsi zdobycia podium byli Paweł Lenart i Janusz Polnau. Niestety, po wygranych walkach eliminacyjnych, przegrali walki o wejście do półfinału. Wszyscy zawodnicy klubu KKS Kumite wykazali się wolą walki i determinacją za co należą im się brawa i szacunek. Na turnieju wystąpił po raz pierwszy najmłodszy członek klubu - Wojtek Zasada. Wojtek ma 4 lata i trenuje karate prawie pół roku. Jego występ wzbudził ogromną sensację. Został nagrodzony za swój występ jak prawdziwa gwiazda sportów walki. Dziękujemy Beta Kij. Pełna fotorelacja na FB
https://www.facebook.com/kkskumite/

Pierwszy ważny sukces zawodników KKS Kumite 15.10.2017

Pierwszy ważny sukces zawodników KKS Kumite 15.10.2017

15 X reprezentanci KKS Kumite sprawdzali swoje umiejętności na turnieju sztuk walki w Częstochowie. Wszyscy nasi zawodnicy pokazali wspaniałą postawę sportową i to że są gotowi do rywalizacji z każdym stylem karate !!!! Po ciężkich walkach zdobyliśmy łącznie 10 medali z czego tylko dwa są brązowe a naszą gwiazdą był z pewnością Paweł Lenart, który zdobył pas mistrza w karate w swojej kategorii. Do tego dołożył srebro w konkurencji sumo. Niebawem jedziemy na następny turniej po kolejne sukcesy !!! Mega dumny ze swoich zawodników :) Więcej informacji na FB https://www.facebook.com/kkskumite/ OSU !!!

Sezon sportowy 2017/2018

Sezon sportowy 2017/2018

Z dniem 18.09 rozpoczął się sezon sportowy 2017/2018 w naszym klubie. Ruszyły treningi w sekcjach mieszczących się w SP 204 przy ul. Gajcego oraz w SP 162 przy ul. Powszechnej 15. Ten sezon będzie wyjątkowy gdyż startujemy pod nowym szyldem KLUB KARATE SPORTOWEGO KUMITE ŁÓDŹ .  Nie zmienia się jednak z pewnością wysoka jakość treningów.  Przypominamy, że zapisy trwają cały rok !!! OSU.

VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży 23.04.2017

VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Dzieci i Młodzieży 23.04.2017

W ubiegłą niedzielę reprezentacja klubu Kumite Łódź odwiedziła Rawę Mazowiecką. Kierowani doświadczeniem z poprzednich turniejów byliśmy przygotowani na wysoki poziom zawodów i trudne walki. Zwycięstwa smakowały dzięki temu jeszcze lepiej. 11 osobowa grupa karateków z Łodzi wywalczyła łącznie aż 6 trofeów z czego dwa były te z najwyższej półki. Był to kolejny udany występ naszych senpai.

Rozpoczęcie działalności Klubu KKS Kumite

Rozpoczęcie działalności Klubu KKS Kumite

W 2017 roku wychodzimy spod skrzydeł klubu UKS Shi Kon Łódź i kontynuujemy sportową działalność pod nowym szyldem. W nazwie klubu nie bez powodu zdecydowaliśmy się na zastosowanie słowa "sportowe". Podstawę treningową stanowić będzie wciąż karate shidokan i kyokushin lecz będzie ona w znacznym stopniu przeplatać się z zajęciami rekreacyjno-sportowymi, przygotowaniami do walki sportowej czy udziałem w zawodach sportowych różnego typu. Ruszamy pełną parą od września 2017. OSU !

III turniej karate wszechstylowego 05.02.2017

III turniej karate wszechstylowego 05.02.2017

To już trzecia edycja turnieju organizowanego przy współpracy naszego klubu z KKK Brzeziny (Akademia Fight & Win). W zawodach wzięło udział przeszło 160 zawodników. Uczestnicy rywalizowali w konkurencji karate. O zwycięstwie decydują przede wszystkim aktywność zawodnika w czasie walki oraz celne kopnięcia na strefę jodan. Dla zachowania bezpieczeństwa początkujących zawodników zostały całkowicie zabronione kopnięcia frontalne na głowę oraz wykorzystanie kopnięć kolanem. Walki stały na wysokim poziomie i dostarczyły obserwatorom, rodzicom, uczestnikom wielu sportowych wrażeń. Klub KKS Kumite gratuluje wszystkim zawodnikom udanych występów i dziękuje za wysiłek włożony w walki. Więcej informacji na funpagu FB  http://www.facebook.com/kkskumite/

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu 26.11.2016

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu 26.11.2016

W listopadzie, w odpowiedzi na nasze zaproszenie, zawitał do klubu Kumite sensei Grzegorz Chałubiński. Było nam bardzo miło gościć tak doświadczonego trenera i zawodnika. Sensei sprawdził zdobyte dotąd umiejętności najmłodszych adeptów sztuk walki. Egzamin nie należał do lekkich i wymagał od dzieci sporo wytrwałości. Wszyscy młodsi senpai zostali nagrodzeni za wysiłek promocją na kolejne stopnie kyu a cała grupa została pochwalona za bardzo dobre przygotowanie i samodyscyplinę.

III Ogólnopolski Turniej o Puchar Ziemi Koneckiej 20.11.2016

III Ogólnopolski Turniej o Puchar Ziemi Koneckiej 20.11.2016

W listopadzie 7dmio osobowa grupa zawodników Kumite/Shi-Kon zawitała na prestiżowy turniej organizowany przez KKK Końskie z sensei Beatą Kij na czele. W zawodach wzięło przeszło 240 zawodników. Organizacja turnieju była wzorowa a walki stały na bardzo wysokim poziomie. Każda z kategorii wiekowych była obsadzona 14-24 zawodnikami. Nasi zawodnicy walczyli dzielnie , jednak tylko wybrani stanęli na podium. Najbliżej zdobycia medali był P.Lenart i B.Kałuziński. Wygrali wszystkie walki eliminacyjne i przegrali dopiero w półfinałach. 

V Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa Częstochowa 29.10.2016

V Ogólnopolski Turniej Uechi-Ryu Karate-Do Okinawa Częstochowa 29.10.2016

Za nami bardzo udana sobota. Najmłodsi senpai rywalizowali w Częstochowie w formułach sumo-grappling i karate. Każdy z pośród 11osobowej ekipy z Łodzi wrócił do domu przynajmniej z jednym medalem. No i jak tu się nie uśmiechnąć ? :)

Turniej sztuk walki Uechi Ryu 11.06.2016

Turniej sztuk walki Uechi Ryu 11.06.2016

Na zakończenie sezonu sportowego 2015/2016 postanowiliśmy powalczyć w turnieju organizowanym w niewielkiej miejscowości Garnek k/ Częstochowy. Zawody zostały zorganizowane przez sensei Musiał. Były to kameralne zawody, w których liczba startujących nie przekroczyła 130 uczestników. Niektóre z walk stały na naprawdę fajnym poziomie a droga do zdobycia medali nie była "spacerkiem po parku". Każdy z zawodników Kumite/Shi-Kon wrócił z jakąś pamiątką z turnieju i co ważne były nimi medale różnego koloru. Udział w turnieju był znakomitym podsumowaniem udanego całego sezonu sportowego.

V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

V Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin

17 kwietnia 2016 odbył się w Rawie Mazowieckiej turniej sztuk walki dedykowany dla najmłodszych adeptów sztuk walki. Ośmiu zawodników klubu kumite/shi-kon Łódź przystąpiło do rywalizacji w zawodach. Był to udany start gdyż po zaciętych walkach przywieźliśmy ostatecznie 2 złote (Maja Mirek, Paweł Lenart) i 2 srebrne medale (Bartek Kałuziński, Wojtek Różański). Gratulacje !!!

II turniej Karate Wszechstylowego 19.03.2016

II turniej Karate Wszechstylowego 19.03.2016

W marcu w miejscowości Ujazd zawodnicy klubu Kumite/Shi-Kon wzięli udział w turnieju karate. Organizatorami turnieju były zaprzyjaźnione kluby KKK Brzeziny i KKS Kumite/Shi-Kon Łódź. W turnieju wzięło udział 160 zawodników z całej Polski. Do Ujazdu przyjechały bardzo silne ekipy m.in. z Rawy Mazowieckiej (sensei Kopczyński), Końskich (sensei Kij), Częstochowy (sensei Rychlewski) czy Skierniewic (sensei Matuszewski). Walki stały na bardzo dobry poziomie a cały turniej przebiegał sprawnie bez zbędnych opóźnień. Dużym urozmaiceniem od typowych walk karate były pojedynki w formule Sumo-grappling, w których należało zmusić przeciwnika do podparcia się lub obalenia go. W ogólnej punktacji drużynowej na pierwszym miejscu znalazł się klub z Rawy. Zawodnicy klubu Kumite/Shi-Kon Łódź uplasowali się na mocnej czwartej pozycji nieznacznie ustępując zawodnikom z Częstochowy. 

Kontakt

ul. Bankowa 19A M1, Łódź

matysshido@wp.pl

Godziny otwarcia

Pon - Czw 11:30 - 22:00

Pt - Sob 11:30 - 24:00

Zapisy na treningi

Telefon: 507-772-999

Znajdż Nas