Aktualności

Obóz sportowy Sanok 2023 10-18.07

Obóz sportowy Sanok 2023 10-18.07

18 lipca zakończył się III turnus obozu sportowego w Sanoku. Informuję, że wszyscy uczestnicy z naszego klubu dotarli bezpiecznie do domów :).
Dzień przed wyjazdem, z samego rana, shihan Krzysztof Borowiec poprowadził ostatni rozruch. Następnie udaliśmy się na pieszą wycieczkę do skansenu, trenowaliśmy kata i mieliśmy turniej w grę komputerową Tekken 5. Sensei Maciej natomiast podtrzymał tradycję obozową i zaliczył bieg po okolicach Sanoka.
Wieczorem odbyło się oficjalne zakończenie obozu oraz jego podsumowanie. Zostały m.in. wręczone nagrody/dyplomy za udział w różnego rodzaju turniejach. Wszyscy uczestnicy otrzymali także pamiątkowe magnesy. Nie obyło się także bez "luźnej sesji" zdjęciowej.
Czas na obozie "zleciał" bardzo szybko. Była to z pewnością w dużej mierze zasługa uczestników, którzy pomogli w zbudowaniu sympatycznej atmosfery i nie sprawiali problemów :) XD.
Dziękuję kadrze - shihan Krzysztof Borowiec (6 dan), sensei Anna Lato (4 dan), sensei Adrian Wąsik ( 2 dan), sensei Adam Grdeń ( 2 dan), sensei Maciej Matysiak ( 1 dan), sensei Marek Orłowski (1 dan), senpai Michał Wacławik ( 1kyu) za przekazaną wiedzę i prowadzenie treningów na wysokim poziomie w miłej atmosferze.
Dziękuję uczestnikom z naszego klubu za spędzone wspólnie chwile : Karol, Adaś, Niko, Karo, Szymon, Biceps, Dobra ciocia Hania, Patro, Kubzu a w szczególności Lena i Marta które były po raz pierwszy w życiu na tak długim wyjeździe bez rodziców.
Ogromne OSU dla wszystkich i udanej/ bezpiecznej pozostałej części wypoczynku.
 
Więcej zdjęć z obozu czy też pełna relacja znajduje się na Facebooku naszego klubu.

 

Warsztaty samoobrony 03-07.07

Warsztaty samoobrony 03-07.07

7 lipca odbyły się w naszym klubie ostatnie warsztaty z zakresu podstaw samoobrony.
Podczas wszystkich spotkań staraliśmy się (sensei Marcin Kędzierski Photography, sensei Maciej Matysiak) przekazać Wam jak największą ilość najważniejszych informacji dot. ogólnie pojętej samoobrony oraz zaproponowaliśmy i wspólnie przećwiczyliśmy kilkanaście sytuacji, zachowań, zachowań, technik itp.
Jak sami zobaczyliście na ostatnich piątkowych zajęciach - mam na myśli prezentację/ omówienie kilkudziesięciu innych sytuacji i innych sposobów radzenia sobie z nimi w wykonaniu sensei Marcina Kędzierskiego, to co przerobiliśmy było zaledwie "kroplą w morzu". 
Nie bez powodu ktoś mądry kiedyś stwierdził że "trening czyni mistrza" ;). My jak najbardziej się pod tym podpisujemy i w związku z powyższym zapraszamy do podjęcia treningów w naszym Klub Karate Sportowego Kumite Łódź od września na grupach samoobrony kierowanych głównie do osób dorosłych w każdy WTOREK i CZWARTEK o godzinie 20:00. 
Jednocześnie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w zajęciach i zaufanie jakim obdarzyli nasz klub.
Pamiętajcie że żeby nasze działania przynosiły wyraźne efekty to muszą one sprawiać nam przyjemność. Obserwując przez pięć dni radosne miny uczestników ( nawet w momencie kiedy było obalenie, dźwignia czy "sprawdzanie czułych punktów" -  to odniosłem wrażenie, że każdy "coś z tych warsztatów wyniósł". Było nam niezmiernie miło Was gościć w naszym klubie.
Do zobaczenia . OSU. 

 

Zakończenie sezonu sportowego 2022/2023; 23.06

Zakończenie sezonu sportowego 2022/2023; 23.06

Prawie 100 osób wzięło udział w zakończeniu sezonu 2022/2023 naszego klubu. Większość około 60 było trenujących wspólnie z nami. Pozostała grupa to rodzice/opiekunowie... Niesamowite jak "to wszystko się rozrasta"... Z roku na rok na zakończeniu jest coraz więcej uczestników.
W tym roku odbyła się część treningowa, rozgrzewka, elementy kihon oraz koło integracyjne :) plus wspólny bieg i oficjalne wręczenie upominków i przytulasów.
Sumarycznie przedstawiając sezon 2022/2023 w liczbach wychodzi na to, że nasz Klub Karate Sportowego Kumite Łódź(licząc udział w turniejach/seminariach) odwiedził 16 miejscowości w całej Polsce, niektóre z nich dwukrotnie a liczba przejechanych kilometrów jest zbliżona do 10.000. Odwiedziliśmy m.in. Kołobrzeg, Białystok, Dębicę, Sanok, Częstochowę, Szczecin czy Sandomierz.
Naszymi największymi sukcesami było zdobycie dwóch tytułów Vicemistrza PZKK i ViceMistrza Europy IKONakamura 
Poza tym nasi zawodnicy wywalczyli 93 trofea z czego
21 36 36
 Dziękuję za waszą ciężką pracę na treningach w tym sezonie i za to że, pomimo "gorszych dni' czy słabości chcecie być częścią naszej drużyny. Dziękuję rodzicom za wsparcie swoich podopiecznych jak i wsparcie klubu.

 

Międzynarodowe Seminarium IKO So-Kyokushin; 09-11.06

Międzynarodowe Seminarium IKO So-Kyokushin; 09-11.06

W dniach 09-11.06.2023r. w Szczecinie odbyło się Międzynarodowe seminarium IKO SO-Kyokushin Poland, w którym wziął udział sensei Maciej Matysiak. W seminarium wzięło łącznie udział ponad 150 shihan, sensei, senpai w tym z takich państw jak Włochy, Węgry, Niemcy, Anglia czy Hiszpania.
Naszymi nauczycielami byli goście z Japonii a dokładniej Uchi Deshi Hanshi Daigo Ohishi bracia: sensei Naoto Kusukabe i sensei Naoya Kusukabe 
Wszystkie jednostki treningowe kładły nacisk na techniki, elementy związane z kata. Uczestnicy seminarium mieli możliwość zobaczenia m. in. w jaki sposób mistrzowie wykonują poszczególne układy kata oraz przeanalizować pojedyncze techniki/ruchy w wykonaniu sensei.
Pozdrowiam wszystkich sympatycznych ludzi z którymi miałem możliwość wspólnego spędzenia czasu. Gratulacje ogromne dla shihan Józef Pietras za awans na stopień 6 DAN oraz wszystkim zdającym podczas seminarium na wyższe stopnie karate kyokushin.
 

 

IKO Nakamura European Championship Białystok; 17-18.06.2023

IKO Nakamura European Championship Białystok; 17-18.06.2023

W dniach 17 - 18 czerwca odbywają się w Białymstoku Mistrzostwa Europy organizacji IKO Nakamura. Do turnieju zapisanych zostało około 350 zawodników. Poza Polskimi reprezentacjami pojawiły się także drużyny m.in. z Ukrainy, Holandii, Łotwy, Niemiec. Nasz klub reprezentowała dwójka zawodników: - Karolina KARO Rytczak U14 -50 kg - Maksymilian KUDŁACZ Wolski. U14 - 40kg. Miło mi poinformować sympatyków naszego klubu, że KAROLA wywalczyła tytuł VICE MISTRZA EUROPY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla takich chwil warto robić to co się robi (piszę ogólnie o występie naszych zawodników). Dziękuję za Waszą ciężką pracę na treningach , oddane zaufanie i gratuluję jeszcze raz wytrwałości i udanego występu !!!OSU

 

IKA EUROPEAN FRIENDSHIP POLAND; Ostrowia Mazowiecka; 03.06.2023

IKA EUROPEAN FRIENDSHIP POLAND; Ostrowia Mazowiecka; 03.06.2023

3 czerwca wracamy z mocno obsadzonego turnieju z Ostrowii Mazowieckiej - XVIII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ KARATE KYOKUSHINKAI KUMITE & KATA. Turniej miał zasięg międzynarodowy gdyż wzięły w nim udział ekipy m. In. ekipy z Łotwy i Ukrainy - łącznie ponad 330 zawodników. Zawody zostały mega sprawnie przeprowadzone na czterech matach za co ślemy mega Lajki w kierunku organizatorów - sensei Radosław Grabowski, sensei Tomasz Marcjaniak. Był to jeden z najkrócej trwających i "najpłynniej" przeprowadzonych turniejów w których w tym sezonie uczestniczyliśmy :). Nasz klub reprezentowało 10 zawodników. Większość zawalczyła na miarę swojej możliwości technicznych i dyspozycji wydolnościowo-siłowej w tym dniu. 8semce udało się ostatecznie stanąć na podium a trójka była bardzo bliska sięgnięcia po pierwsze miejsce (Maks, Borys, Illia). Udany wyjazd a i czas spędzony mega sympatycznie z gronie naszej drużyny :):):). Mega wielkie Osu dla całej drużyny !!!

 

Seminarium Branch shihana Krzysztof Borowiec; Brzeziny; 27.05.2023

Seminarium Branch shihana Krzysztof Borowiec; Brzeziny; 27.05.2023

27 maja w Brzezinach odbyło się seminarium Branch Shihan Krzysztofa Borowca (6 Dan).Treningi podzielone zostały na trzy części - pozycja do walki/poruszanie się (shihan Borowiec), taktyka walki (sensei Grzegorz Sosnowski 3 Dan) oraz kata/kihon (sensei Anna Lato 4 Dan, sensei Sosnowski). Organizatorem seminarium był sensei Krzysztof Derach 3 Dan. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sympatyczną atmosferę :):) oraz możliwość wymiany doświadczeń. OSU.

 

Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich Suchedniów; 20.05.2023

Turniej o Puchar Gór Świętokrzyskich Suchedniów; 20.05.2023

20 maja wracamy z turnieju karate z kolejnymi sukcesami tym razem odwiedziliśmy Suchedniów k/ Kielc. W zawodach wzięło udział około 150 zawodników a nasz klub reprezentowało 12 wojowników i kilkunastu dorosłych - tak zwanych opiekunów ;) XD. Po raz kolejny udowadniamy, że mamy mega zgrany zespół a osoby, które jadą na przykład po raz pierwszy na takie zawody , mogą liczyć na wsparcie innych  :). Bardzo wszystkim za to dziękuję. OSU.Spośród naszej dwunastki - dziewięciu zawodników staje na podium. Dominujemy całkowicie dwie kategorie (chłopcy 10-11 lat -35kg i chłopcy 12-13 - 35kg) gdzie nasi zawodnicy docierają do finału i muszą pomiędzy sobą rozstrzygnąć walkę o pierwsze miejsce.Ogromne brawa dla wszystkich którzy walczyli dzielnie w sobotę na matach w Suchedniowie ale w szczególności dla tych którzy byli pierwszy raz albo dla których były to jedne z pierwszych zawodów (Illia, Lukian, Hania, Nikoś). Dziękuję całemu naszemu super TEAMOWI :):)
Silesia Cup Legnica;13.05.2023

Silesia Cup Legnica;13.05.2023

Z rywalizacji w Legnicy - turniej Silesia Cup - wracamy, po bardzo trudnych starciach na macie, z wywalczonymi sześcioma medalami.Słowo "wywalczone" nie jest tu bynajmniej użyte przypadkowo. "Wysokie drabinki", mocni rywale, ciężkie starcia w kumite. W turnieju wzięło udział około 300 zawodników w tym reprezentanci Czech. Nasz klub reprezentantowało 7 zawodników. Dziękujemy Kamil i Krzysiek Hodana za zaproszenie na turniej :) OSU.
Grupa przedszkolna rozkręca się; Łódź; 09.05.2023

Grupa przedszkolna rozkręca się; Łódź; 09.05.2023

Dziś na grupie przedszkolnej trzech najwaleczniejszych z najwaleczniejszych rycerzy klub Kumite walczyło, z pomocą mieczy, z "bardzo groźnymi potworami w lesie" :D :D. Pojawił się w pewnym momencie także BOSS tych potworów :) :). Był ciężki do pokonania, niektórzy rycerze upuszczali miecze ale ostatecznie drużyna Kumite i tak wygrała :D. Przedszkolaki w wieku 4-6 lat walczą dzielnie na treningach w każdy wtorek i czwartek od godziny 16 : 30 :). Do zobaczenia na zajęciach.

PUCHAR WKA POLSKA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE;21.04.2023

PUCHAR WKA POLSKA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE;21.04.2023

W sobotę, podzieleni na dwa mini zespoły, Klub Kumite Łódź wziął udział jednocześnie w dwóch turniejach. Z obydwu wszyscy zawodnicy przywieźli trofea.Obóz numer 2 ogarniany przez sensei Macieja wraca z dwoma medalami z Pucharu WKA Polska (m. in. K1 light) mającego miejsce w Ząbkowicach Śląskich.Pomimo kilku "drobnych problemów technicznych" Sumarycznie sobota bardzo udana. Osu dla wszystkich którzy dziś angażowali się w sukcesy naszych zawodników.

- Paweł PABLO Lenart ZŁOTO K1 light 79-81kg junior młodszy
- Kamil KAMYK Kleszcz BRĄZ K1 light 79-81kg junior starszy
Byakko Cup Sanok; 21.04.2023

Byakko Cup Sanok; 21.04.2023

W sobotę, podzieleni na dwa mini zespoły, Klub Kumite Łódź wziął udział jednocześnie w dwóch turniejach. Z obydwu wszyscy zawodnicy przywieźli trofea. Obóz numer 1 ogarniany przez sensei Marcina przy wsparciu Krzysia, Karola i pozostałej rodziny "bicepsa" :D wywalczył na turnieju w Sanoku Byakko Cup 5 (karate kontaktowe) medali co przełożyło się na 10 miejsce drużynowo.
- Borys BICEPS Dela - Gądek SR kata, ZŁ kumite
- Adam Korczak SR kata, BR kumite,
- Luiza PREDATOR Marcinkowska Vm. Kata, BR kumite
Bluza klubowa wersja 1.2; 19.04.2023

Bluza klubowa wersja 1.2; 19.04.2023

Do produkcji weszła druga partia bluz klubowych. Projekt jest w pełni wykonany przez nasz klub, co powoduje iż taka bluza jest unikatowa. W wersji 1.2 widać dość jedną istotną zmianę - pojawiło się m. in. logo SO Kyokushin na ramieniu :). Dla osób które zamówiły bluzy Odbiór na początku maja. Dziękuję za współpracę firmie Smmash. 

Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego; Limanowa; 15.04.2023

Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego; Limanowa; 15.04.2023

15 kwietnia w miejscowości Limanowa odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Kontaktowego. Nasz klub reprezentowało 3 zawodników... Słownie - TRZECH :D. Podkreślam ten fakt ponieważ aż dwóm z nich udało się wywalczyć tytuł... VICE MISTRZA POLSKI KARATE KONTAKTOWEGO w kumite !!!!!!

- Maksymilian KUDŁACZ Wolski  tytuł: VICE MISTRZ POLSKI KK chłopcy12-13 lat - 35kg
- Nina NUNA Fiuk tytuł : VICE MISTRZ POLSKI KK dziewczęta 12-13 lat - 40kg
- Karolina KARO Rytczak - poza podium.
 
Trening w Wielki Czwartek; 06.04.2023

Trening w Wielki Czwartek; 06.04.2023

W Wielki Czwartek odbył się w naszym klubie bardzo wyjątkowy trening. Wbrew pozorom nie było zajączków i innych Wielkanocno-podobnych gadżetów. Odbył się za to wspólny trening dwóch grup podczas którego dzieci, które jeszcze nigdy nawet nie miały na sobie hogo (ba, nawet nie widziały na oczy :D), po raz pierwszy spróbowały swoich sił w sparingach na uproszczonych zasadach.Zajęcia podzielone były na wspólną rozgrzewkę, część informacyjną-wykład, randori dzieci najmłodsze, randori zawodnicy, walki Karoli w ramach przygotowań do MP PZKK. Jest mi niezmiernie miło że wszyscy "spróbowaliście" czegoś nowego - Kumite jakby nie patrzeć, jest jednym z elementów składowych karate. Wśród blisko 20 początkujących którzy dziś po raz pierwszy założyli hogo jest kilka osób które w przyszłości z pewnością będą dążyły do rywalizacji w tej formie :):). Trzymam kciuki żebyście byli wytrwali i ciężko pracowali na treningach. "Sukcesy zaczną wtedy przychodzić same" :).

 

Turniej Morska Perła; Kołobrzeg;01.04.2023

Turniej Morska Perła; Kołobrzeg;01.04.2023

 
1 kwietnia reprezentacja naszego klubu wraca z turnieju Karate który odbył się w Kołobrzegu z trofeami i cennymi doświadczeniami. Jest to kolejny występ naszej drużyny w tym sezonie który możemy zdecydowanie zaliczyć do mega udanych. Zdobywamy bowiem 9 medali a ostatecznie w klasyfikacji ogólnej zajmujemy 8 miejsce spośród ponad 20stu klubów które wzięły udział w zawodach. Łącznie około 300 zawodników z całej Polski. W mojej ocenie super wynik i to raptem przy 9ciu reprezentantach :):). Tradycyjnie zmagaliśmy się z różnymi przeciwnościami losu typu choroby, osłabienia itp. Ale także tradycyjnie walczyliśmy z nimi wspierając się wzajemnie jak drużyna ! Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w występy na macie, rodzicom za opiekę i wsparcie i za to że tworzycie wspaniały zespół. Trener. Mega dumny !!!

 

Wręczenie certyfikatów; Łódź; 30.03.2023

Wręczenie certyfikatów; Łódź; 30.03.2023

30 marca odbył się w naszym klubie wyjątkowy trening podczas którego zostały oficjalnie wręczone certyfikaty, legitymacje budo pass i pagony . Przypomnę że ostatni test - uzupełniający - odbył się 11 marca. Wielu osobom nie udało się z różnych powodów dotrzeć na wręczenie więc pamiętajcie żeby "upomnieć się o swoje" przy najbliższym treningu ;).Kolejny egzamin, dla większej grupy, planowany jest na listopad 2023. Pamiętajcie jednak że do egzaminu zostaną dopuszczone tylko te osoby, które będą spełniać kryteria wymagań na stopnie kyu. Także "zwieramy szyki" i pracujemy :)

 

Turniej Challenger; Chrząstowice; 19.03.2023

Turniej Challenger; Chrząstowice; 19.03.2023

19 marca wracamy z turnieju Karate z Chrząstowic k. Opola z szerokimi uśmiechami na twarzach :). W turnieju reprezentowało nasz klub 9 zawodników. Stoczyliśmy łącznie 18 pojedynków w formule Kumite All Kick z czego wygraliśmy 11 (jedna z walk okazała się być finałową w kategorii pomiędzy dwoma naszymi zawodniczkami). W turnieju wzięło udział około 250 zawodników w tym z Polski i z Czech.Wszyscy pokazali wolę walki i nie pokazywali słabości nawet w starciach z wyraźnie lepszym przeciwnikiem (Nina - półfinał ), czy silniejszym fizycznie (Luizka - finał), czy w chwili kiedy walka na początku nie układała się po naszej myśli (Hania i pierwsze wazari dla rywalki). Jedną z kategorii zdominowaliśmy zdobywając I i II miejsce - dziewczęta 12-13 - 50kg. Zajęliśmy 8 miejsce w klasyfikacji drużynowej. Łącznie w turnieju wzięło udział 21 zespołów.

 

 

Egzamin na stopnie kyu; 11.03.2023

Egzamin na stopnie kyu; 11.03.2023

11 marca odbył się w naszym klubie uzupełniający egzamin na stopnie uczniowskie kyu. Dla większości dzieci był to pierwszy taki test w życiu.
Wszyscy uczestnicy zaliczyli pozytywnie egzamin w tym szóstka dzieci z wyróżnieniem. Każdy kto pozytywnie ukończył egzamin otrzyma pod koniec marca uzupełnioną legitymację Budo Pass wraz z certyfikatem potwierdzającym nadanie stopnia oraz belkę/pagon do naprasowania na pas. Gratulacje dla wszystkich dzielnych karateka.
Seminarium Kumite Warszawa; 04.03.2023

Seminarium Kumite Warszawa; 04.03.2023

Reprezentanci naszego klubu mieli przyjemność wziąć udział w konsultacjach kadry kumite So-Kyokushin.Seminarium składało się z trzech Keiko z czego pierwsze poprowadzone zostało przez Shihan Piotr Zembrzuski (5 dan), drugie Sensei Konrad Kozubowski (4 dan) a podczas trzeciego odbyły się walki Randori. Gościem honorowym był Adrian Staszewski (1 dan), wielokrotny Mistrz Polski i Wice Mistrz Europy.
Dziękujemy klubowi UKS Kokoroza zaproszenie i możliwość udziału w seminarium. Był to bardzo owocnie spędzony czas. OSU!!
Seminarium Kumite Bydgoszcz; 25.02.2023

Seminarium Kumite Bydgoszcz; 25.02.2023

W Sobotę 25 lutego udaliśmy się do Bydgoszczy żeby wziąć udział w seminarium kumite zorganizowanym przez Bydgoski Klub Kyokushin Karate. W tym roku uczestniczyło w seminarium 110 osób z 15 klubów. Seminarium poprowadzili instruktorzy jednego z najlepszych klubów w kraju - KSW "Bushi", shihan Paweł Juszczyk i sensei Agnieszka Winek. Przekazali uczestnikom ogromną dawkę praktycznej wiedzy i trenerskich przemyśleń. Odbyły się trzy treningi obejmujące między innymi poruszanie się w walce, kontrataki i timing. Na zakończenie uczestnicy stoczyli około 25 walk w regulaminie sportowym.

 

Wizyta w Academia Gorilla Skierniewicie; 11.02.2023

Wizyta w Academia Gorilla Skierniewicie; 11.02.2023

W sobotnie przedpołudnie wybraliśmy się z wizytą do zaprzyjaźnionego i najlepszego klubu w Skierniewicach na trening Kickboxingu. Przy okazji odbyło się kilkanaście rund sparingowych. Dziękujemy za ciepłe przyjęcie i owocnie spędzony czas. OSU.

1,5 % dla klubu Kumite Łódź; 29.01.2023

1,5 % dla klubu Kumite Łódź; 29.01.2023

Przypominamy, że istnieje możliwość przekazania 1,5 % podatku na nasz klub. W zeszłym roku pozyskane środki z 1 % umożliwiły uregulowanie opłat stałych za miesiąc, w którym nie odbywały się zajęcia (blisko 2000zł).  Dziękujemy za wsparcie i dołożenie drobnej cegiełki do stworzenia miejsca gdzie dzieci mogą się rozwijać i "realizować samego siebie".

Klubowe lepienie Kumitebałwanów; Łódź; 22.01.2023

Klubowe lepienie Kumitebałwanów; Łódź; 22.01.2023

Nareszcie pojawił się upragniony śnieg ... Pewnie za chwilę zniknie - Pomyślałem... Więc moja decyzja była Natychmiastowa - spontanicznie spotykamy się i lepimy KUMITE Bałwany :D :D XD. Szybkie info. Godzina. Punkt. Zbiórka. :):). Pojawiło się około 30 osób (dzieci plus rodzice). Na zdjęciu efekt naszej wspólnej, ciężkiej pracy. Było wesoło :D  XD . Dziękuję wszystkim obecnym za udział w dzisiejszym evencie.

Wyjazd integracyjny-Muzuem Gier; Kraków; 20.02.2023

Wyjazd integracyjny-Muzuem Gier; Kraków; 20.02.2023

20 stycznia odbył się wyjazd integracyjny dla naszych senpai. Odwiedziliśmy Kraków i największe w Polsce Muzeum Gier Arcade. Mega zadowoleni wracamy do do domu. Dziękuję wszystkim za udany wyjazd. Było wesoło :D Ps. Prawie wszystkie starcia w grach 1na1 przegrałem... Więc w przyszłym tygodniu na sparingach zarządzam rewanże :D :D Ps2. Nasz klub gorąco poleca to wyjątkowe miejsce :) tym bardziej że jest to wyjątkowe muzeum, w którym można a nawet trzeba dotykać eksponaty :D XD

Spotkanie integracyjne przy planszówkach; 14.01.2023

Spotkanie integracyjne przy planszówkach; 14.01.2023

Na jeden dzień nasze dojo zamieniło się w miejsce gdzie spotkali się klubowi maniacy gier planszowych. Super się dzisiaj bawiliśmy. Chwilę po zakończeniu drugiego treningu i krótkim odpoczynku rozłożyliśmy komponenty od Magii i Miecza. Tu odbyła się dogrywka po sparingowa na zaklęcia i podstępne zagrania. Gra trwała blisko 4 godziny :)... I nie udało się jej zakończyć więc jutro kolejne spotkanie. Gra "zasejwowana" czeka na macie :). Ps. Przypisuję sobie skromnie "akcję gry" gdzie najpierw zaklęciem opętałem senpai Krzysia, potem zmusiłem do wypicia eliksiru który wybuchł mu w rękach odbierając jedno życie a potem kierując go na pole z dwoma potworami z którymi nie miał szans wygrać i stracił kolejne życie :D:D. Super spędzony czas :)

Kagami Biraki; Kołobrzeg; 6-8.01.2023

Kagami Biraki; Kołobrzeg; 6-8.01.2023

W dniach 6-8stycznia 2023 w Kołobrzegu odbyło się zgrupowanie szkoleniowe Kagami Biraki. Organizatorem wydarzenia był sensei Paweł Falko a nasz klub dzielnie reprezentował sensei Maciej Matysiak.
Podczas zgrupowania odbyło się pięć spotkań treningowych a każde z nich dotykało innej tematyki.
W piątek podczas pierwszego Keiko sensei Paweł Falko podzielił się swoimi doświadczeniami związanymi z wykonywaniem czterech podstawowych bloków w karate oraz praktycznego wykorzystania pozycji kiba dachi. W sobotę zaczęliśmy treningiem Bjj z Dominikiem "Domino" Małkowskim. Przećwiczyliśmy wspólnie kilkanaście podstawowych technik w tej dyscyplinie. Keiko 3 to spotkanie z sensei Markiem Wiluszem i sensei Wiesław Więckowski. Wieczorny trening to sesja Jogi którą poprowadziła Iwona Kuliś. W niedzielę całe zgrupowanie podsumowały "młode wilki karate" prowadząc trening obejmujący techniki pod Kumite. Bardzo dobrze zaplanowane zgrupowanie.
Wracamy z cennymi doświadczeniami i mega pozytywnymi wrażeniami. Pozdrawiamy wszystkich uczestników zgrupowania. Osu

 

Zakończenie roku 2022; 31.12.2022

Zakończenie roku 2022; 31.12.2022

Ostatnim postem na stronie klubu "Zamykającym rok kalendarzowy 2022" dla nas będzie bardzo miła informacja. Nasza zawodniczka Karolina KARO Rytczak, podobnie jak w roku ubiegłym, otrzymała stypendium "Mia100 zdolnych". Do sukcesu przyczyniły się w dużym stopniu osiągnięcia z obszaru karate kontaktowego. W imieniu naszego klubu dziękuję Pani Witkowskiej-vice dyrektor SP162 za dostrzeżenie osiągnięć Karoli i zgłoszenie jej osoby do stypendium. Samych sukcesów Karola oraz dla wszystkich zawodników w Nowym Roku 2023 !!! OSU

Konkurs świąteczny Kumite; 22.12.2022

Konkurs świąteczny Kumite; 22.12.2022

Podczas świątecznego treningu został rozstrzygnięty klubowy konkurs plastyczno-techniczny. Przypomnę że należało wykonać pracę dowolną techniką przedstawiającą ozdobę świąteczną z zaimplementowaniem elementów logo klubu lub karate. Przy wykonaniu mogli pomagać rodzice. W tym roku konkurencja była bardzo duża bo zostało wykonanych 9 prac. Dzieci w drodze tajnego głosowania wybrały najlepsze trzy. W tym roku, nagrody główne - koszulki klubowe wykonane specjalnie na tą okazję - trafią do:
1. Klaudii, 2 - Stasia 3 - Hani.
Pozostałe osoby otrzymają nagrody pocieszenia-niespodzianki :) :). 

 

Świąteczny trening klubu Kumite; Łódź; 21.12.2022

Świąteczny trening klubu Kumite; Łódź; 21.12.2022

Pomimo "grudniowej plagi" chorób w treningu wzięło udział 50 osób. Spotkanie trwało prawie dwie godziny zegarowe ale liczba atrakcji jakie przygotował Mikołajowy Sensei Maciej nie pozwoliła się nudzić nawet najmłodszym. Ćwiczenia, wspólny trening był tylko jednym z elementów spotkania. Ważniejsze natomiast była integracja całej drużyny i wspólne spędzenie czasu w wesołej atmosferze. Wydaje mi się że udało się ten cel osiągnąć. Rozstrzygaliśmy m.in. konkurs plastyczno-techniczny który został ogłoszony jakiś czas temu. Dzieci oddawały głosy na najlepsze prace - Dzięki Lukian i Weronika za pomoc w liczeniu głosów. Zrobiliście to bardzo sprawnie (na pewno macie same piątki i szóstki z matmy :D :D XD). Zostały od razu wręczone dyplomy dla wszystkich uczestników. Nagrody rzeczowe zgodnie z zapowiedzią zostaną wręczone po Nowym Roku. Zostały także oficjalnie wręczone certyfikaty z ostatniego egzaminu. Sensei Mikołaj, z pomocą Elfki KARO, także wręczył specjalne "szczęśliwe sakiewki" dla uczestników treningu. Był też i prezent dla klubu , były zdjęcia, było SUPER !!! Dzięki WAM. Dziękuję wszystkim za to jesteśmy razem !!!. PS. NASZ KLUB NIE KOŃCZY W TYM ROKU TRENINGÓW ZAJĘCIAMI ŚWIĄTECZNYMI !!! Po świętach klub funkcjonuje zgodnie z harmonogramem zajęć. Od wtorku można wpadać i "spalać kalorie sernikowe itp. "

Mistrzostwa POKK; Sandomierz; 17.12.2022

Mistrzostwa POKK; Sandomierz; 17.12.2022

17 grudnia nasza reprezentacja wraca szczęśliwa z turnieju sztuk walki (Otwarte Mistrzostwa Południowego Okręgu Karate Kontaktowego połączone z Mikołajkowym turniejem karate dla najmłodszych) , który odbył się w Sandomierzu. Każdy bowiem z naszej 3 - osobowej drużyny wywalczył po dwa trofea. Luizka w finale dzielnie postawiła się cięższej przeciwniczce i przegrała dopiero w dogrywce przez jedno celne trafienie rywalki wazari. Adaś wygrał trzy walki w większości czasu dominując. Karola po dwóch trudnych i wyczerpujących walkach także wygrywa swoją kategorię. Na dokładkę trofea z układów kata. Łącznie przywozimy 6 medali (2Z,2S,2B). Podobnie jak w zeszłym roku wyprawa do Sandomierza stała się dla naszego klubu udanym podsumowaniem całego sportowego roku kalendarzowego. Gratulacje senpai. Super że jesteście w naszej drużynie :)
Randori Cup Radomsko; 03.12.2022

Randori Cup Radomsko; 03.12.2022

W turnieju organizowanym przez zaprzyjaźniony klub sensei Michała Błacha wzięło udział ponad 100 zawodników z całej Polski. Naszej reprezentacji udało się przywieźć 16 medali co dało nam I miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Turniej był dla nas wyjątkowy dlatego że blisko połowa naszych zawodników zmagała się z "mniejszymi lub większymi dolegliwościami chorobowymi". Niemniej jednak każdy, co jest dla mnie najważniejsze, zawalczył na maksimum swoich możliwości/dyspozycji w tym dniu. Fajnie, że przy okazji udało się "drużynówkę złapać", ale to jest tylko "efekt uboczny" waszego zaangażowania i ciężkiej pracy :).
Dziękuję za opiekę i pomoc rodzicom w ogarnięciu dzieci, sensei Marcin Kędzierski za pomoc w sędziowaniu, Krzysztof Marcinkowski za zdjęcia z turnieju oraz wszystkim którzy wspólnymi siłami działają na rzecz dzieci w naszym klubie. Dzięki Wam atmosfera jest taka jaka jest. W takim środowisku można działać, rozwijać się i przy okazji odnosić sukcesy.
Wyjątkowy wieczorny trening; 30.11.2022

Wyjątkowy wieczorny trening; 30.11.2022

W środę 30 listopada reprezentacja Polski w piłce nożnej mierzyła się z Argentyną w ramach finałów Mistrzostw Świata. Żeby nie tracić treningu na oglądanie meczu postanowiliśmy połączyć jedno i drugie. Podczas treningu daliśmy z siebie wszystko. Reprezentanci Polski troszkę chyba mniej i mecz zakończył się przegraną 0:2. No cóż. Przynajmniej było sympatycznie :) XD

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu ; 26.11.2022

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu ; 26.11.2022

26 XI adepci sztuk walki z naszego klubu wzięli udział w egzaminie na stopnie uczniowskie kyu. Sprawdzian podzielony był na dwie części - wspólna i poświęcona tylko zdającym na stopnie od 9tego kyu w górę. Poczynaniom senpai przyglądał się bacznie shihan Krzysztof Borowiec. Do egzaminu przystąpiło ponad 50 dzieci. Wszyscy adepci zdali na swoje kolejne stopnie, większość poprawnie, aczkolwiek pojawiło się kilka osób które będą musiały dopracować wykonywanie niektórych technik czy wzmocnić ramiona itp. Osobiście dopilnuję żeby zostało to wykonane. W innym razie udział niektórych osób w kolejnym egzaminie będzie po prostu niemożliwy :_. Tymczasem gratulacje dla wszystkich którzy na poważnie podeszli do egzaminu i dali z siebie wszystko :). Osu ! Więcej zdjęć z egzaminu pod linkiem:

https://drive.google.com/drive/folders/1uNkQoh73ZjTEeL17jQXg1CSA1z9Bh3lc?usp=share_link

V Wagowe Mistrzostwa Europy WKB; Dębica, 12-13.11.2022

V Wagowe Mistrzostwa Europy WKB; Dębica, 12-13.11.2022

W dniach 12-13 listopada odbyły się V Wagowe Mistrzostwa Europy WKB w Dębicy. Reprezentantami z Polski byli m.in. zawodnicy z klubu KKS Kumite Łódź - Paweł PABLO Lenart i Karolina KARO Rytczak. Obydwoje zostawili "dużo serducha" na macie jednak nie wystarczyło to na sięgnięcia po trofeum w swoich kategoriach. Paweł w walce eliminacyjnej wygrywał po celnym trafieniu wazari ale kontuzja ręki uniemożliwiła podjęcie dalszej skutecznej walki. Karola weszła w mocną wymianę uderzeń z Łotyszką i przez większą część walki szala zwycięstwa nie przechylała się na żadną ze stron. W końcówce rywalka jednak trafiła celnie Karolę w splot słoneczny i reszta potoczyła się sama. Na pocieszenie została sklasyfikowana w konkurencji kata na miejscu 6-7 (na 17 uczestniczek) W Mistrzostwach ostatecznie wzięło udział ok. 620 zawodników z ok. 100 klubów z 17 krajów. We wszystkich kategoriach wiekowych zawodnicy rywalizowali w tzw. „japońskich” przepisach kyokushin z możliwością stosowania pełnej siły wszystkich kopnięć i uderzeń. Ogromne gratulacje za wolę walki i zaangażowanie. OSU.

Walka Karoli na ME   https://fb.watch/knyxph36ED/

Walka Pawła na ME   https://fb.watch/knyzCeJ3iH/

Young Oyama`s Cup VII edycja; Bydgoszcz; 29.10.2022

Young Oyama`s Cup VII edycja; Bydgoszcz; 29.10.2022

Z 7dmego turnieju Oyama's Cup organizowanego przez sensei Jarosława Remusa przywozimy pięć cennych trofeów i mnóstwo doświadczenia i pozytywnych wrażeń. Z zawodów na zawody coraz lepiej się integrujemy i budujemy zespół. Dołączają nowe, kolejne osoby(dzieci, rodzice) i dzięki już bardziej doświadczonym "szybciej się wchłaniają" w nasze grono. Przy każdej walce naszego zawodnika zawsze czuć wsparcie innych. Walczy cały zespół. Nie wszystkie nasze walki przebiegły dziś zgodnie z planem. Niemniej jednak nie można na pewno odmówić większości zawodnikom determinacji i zaangażowania. Nie zawsze stajemy na podium, chociaż czasami było ono na wyciągnięcie ręki. Porażka to normalna sprawa, która uczy nas (przynajmniej powinna) czasami więcej niż wygrana. Mam nadzieję że tak będzie w przypadku osób spoza podium . Tymczasem dziś wracamy z 5 medalami ( 2Z,1S,2B).
X Ogólnopolski Jubileuszowy Turniej Karate Uechi Ryu; 16.10.2022

X Ogólnopolski Jubileuszowy Turniej Karate Uechi Ryu; 16.10.2022

Z X Ogólnopolskiego Jubileuszowego Turnieju Karate w Częstochowie przywozimy 13 medali w kumite a nasz klub zajmuje w klasyfikacji drużynowej II miejsce. Każdy z zawodników zawalczył na miarę swoich możliwości i pokazał się z jak najlepszej strony. Zawody "zaczęliśmy słabo" gdyż jedna z naszych pierwszych walk, po nazwijmy to bardzo dziwnej/niespotykanej na zawodach sytuacji, musiała zostać powtórzona. Walkę którą Karolina KARO Rytczak wygrała. Cała sytuacja wyzwoliła dodatkowe emocje, które po prostu "zjadły" Karolę i w efekcie kolejną rundę Karola przegrała. Potem było już tylko lepiej. Paweł PABLO Lenart, v-ce mistrz z Ełku KK udowodnił ze jest w świetnej formie i wygrał swoje wszystkie trzy walki. Po kilka walk wygranych stoczyli także Patryk PATRO Cłapa, Kuba KUDŁATY Jaros, Gabrysia DAGMARKA Rózga i inni. Nasze zaangażowanie przełożyło się na wysokie miejsca na podium. Dziękuję wszystkim za świetne walki i za to że jesteście taką wspaniałą drużyną.Osu.

Międzynarodowe zawody karate Shinkyokushin; 08.10.2022

Międzynarodowe zawody karate Shinkyokushin; 08.10.2022

W sobotę wywalczyliśmy w Skarżysku-Kamienna trzy cenne trofea. Karola KARO Rytczak staje na podium na II miejscu, Nina NUNA Fiuk inkasuje brąz a Paweł PABLO Lenart wygrywa walkę eliminacyjną, jednak doznaje kontuzji i podejmujemy decyzję o przerwaniu dalszej rywalizacji (zdrowie najważniejsze). To wystarczyło jednak żeby sięgnąć po brąz. Pozostali zawodnicy z naszego klubu walczyli również dzielnie z różnym skutkiem. Jednak żaden z nich nie dotarł do finałów. Turniej był na wysokim poziomie a dodatkowo emocje podkręcały walki z obcokrajowcami którzy w większości prezentowali bardzo dobre przygotowanie. Na turnieju zagościli Łotwa, Ukraina, Czechy, Algieria, Austria.

 

"Udany start"; Częstochowa; 10.09.2022

10 września klub Kumite Łódź wziął udział w miedyzklubowym treningu połączonym z turniejem karate w ramach akcji "Udany start". Podczas spotkania senpai nie tylko trenowali swój refleks, spostrzegawczość i doskonalili techniki podstawowych kopnięć oraz uderzeń ale także mieli możliwość sprawdzenia swoich umiejętności kumite w pojedynczych walkach turniejowych. Wszyscy uczestnicy otrzymali na pamiątkę okazyjne medale. Dzięki wielkie także dla sensei Błach za zaproszenie. Nie jest to pierwszy wspólny Event naszych klubów i na pewno nie ostatni :).

Zakończenie II etapu projektu Kumite Dojo Łódź; 04.09.2022

Zakończenie II etapu projektu Kumite Dojo Łódź; 04.09.2022

Wraz z końcem sierpnia udało się zamknąć drugą część remontów naszego Dojo. W ramach drugiej części został wykonany m.in. gruntowny remont łazienki z prysznicem, została stworzona część relaksacyjno-wypoczynkowa dla rodziców czekających na swoje pociechy, zostało dodanych kilka elementów dekoracyjnych w klubie, powstała brama Tori, zostały zakryte matami bambusowymi niektóre rury, polakierowano ścianę strukturę na na sali, zamontowano makiwary, wzmocniono haki na worki, stiuningowano magazynek pod nowy sprzęt sportowy, dodano nową tablicę na sprawy klubowe i wiele innych które wpłynęły pozytywnie na ogólny wizualny odbiór naszego klubu !!! W planach został do wykonania ostatni etap III. Jego realizacja została zaplanowana na lipiec 2023. Tymczasem rozpoczynamy ostre przygotowania do sezonu sportowego. OSU !

Grupa przedszkolna; 02.09.2022

Grupa przedszkolna; 02.09.2022

Pierwszy raz w historii klubu zostaje ogłoszony nabór do grupy przedszkolnej - wiek uczestników zajęć 4-6 lat. Podczas treningów dzieci będą nie tylko rozwijały swoje cechy motoryczne ale także kształtowały pojęcie liczby, poznawały nowe kształty, utrwalały strony itp. Czas zajęć wynosić będzie 45 min a maksymalna liczba uczestników nie może przekroczyć 7 osób. Treningi planowo odbywać się będą we wtorki i czwartki o godz. 16:30.

Nabór na sezon 2022/2023; 01.09.2022

Nabór na sezon 2022/2023; 01.09.2022

Klub Karate Sportowego Kumite Łódź ogłasza nabór uzupełniający oraz nabór do nowych grup na nadchodzący sezon sportowy.
Poniżej kilka pytań dotyczących naszego klubu, na które odpowiadamy po prostu dwoma zdjęciami. Jedno z 2020 a drugie z 2022...
- czy klub się rozwija ?
- czy dzieci trenujące w klubie wiążą się z nim na dłużej? - a jeśli tak to ciekawe dlaczego,
- czy klub jest w stanie zapewnić właściwą bazę treningową tak żeby dzieci mogły się harmonijnie rozwijać i szlifować nowe umiejętności?
- czy patrząc na dwa zdjęcie jesteś sobie w stanie wyobrazić ile wkładu własnego (czasu pracy, wysiłku itp.) włożyliśmy w to aby można było stworzyć miejsce w którym każdy będzie mógł trenować we właściwych warunkach i rozwijać się?
- czy stanowimy zgrany zespół pomimo iż liczba trenujących przekracza łącznie z wszystkich grup 60 osób?
Jeśli te dwa zdjęcia są niewystarczającą odpowiedzią dotyczącą naszego zaangażowania odnośnie rozwoju klubu to najlepiej po prostu nas odwiedzić:) :).
 
Poniżej linki do filmów związanych z naborem :
- nabór, wersja mega szczegółowa - https://www.facebook.com/kkskumite/videos/759698798642842
 

 

Przyznanie środków z programu KLUB; 14.08.2022

Przyznanie środków z programu KLUB; 14.08.2022

Sezon 2022/2023 rozpoczniemy od znakomitej wiadomości :). Nasz klub otrzyma wsparcie z rządowego programu KLUB. Dostaniemy m. in. kilka tysięcy złotych na doposażenie naszych akcesoriów sportowych mających służyć rozwojowi naszych sportowych talentów i przyszłych championów karate kontaktowego :). W planach jest zakup m. in. desek do łamania wielokrotnego użytku dla najmłodszych, tarczy treningowych czy ochraniaczy hogo. Jestem przekonany, że przed rozpoczęciem sezonu nie będzie to jedyna dobra wiadomość ;). Kolejny sezon w nowej siedzibie jednego z najlepszych i największych klubów w województwie łódzkim zaczniemy z bardzo dobrym przygotowaniem "bazy treningowej", o której wiele klubów może pomarzyć. Działamy i rozwijamy się. Jest moc !

Wizyta sensei w Kołobrzegu; 04.08.2022

Wizyta sensei w Kołobrzegu; 04.08.2022

W dniu dzisiejszym Klub Kumite zacieśnił relacje z zaprzyjaźnionym klubem Buntai z Kołobrzegu. Wspólny trening, wymiana doświadczeń i nauka od bardziej doświadczonego sensei. Skupiliśmy się na omówieniu historii karate w Polsce oraz doskonalenie układu kata saiha. Było sympatycznie :). Dziękuje jeszcze raz za gościnę sensei :)

Pamiątka z obozu z Sanoka; 27.07.2022

Pamiątka z obozu z Sanoka; 27.07.2022

Myślę, że takiej pamiątki z obozu nikt z Was się nie spodziewał :):) (poza osobami wtajemniczonymi w projekt) . Przed Wami komiks, utworzony okazyjnie właśnie z powodu wyjazdu do Sanoka. Do jego przygotowania potrzebne były bite dwa dni także mam nadzieję, że się wszystkim spodoba wstępny wzór. Mimo wszystko efekt przerósł nasze najśmielsze oczekiwania. Głównymi bohaterami historii są nasi senpai z klubu. W roli mędrca wystąpił także gościnnie shihan Krzysztof Borowiec :). Tytuł przygody to "ŚCIEMA" - będzie na okładce w wersji drukowanej z drukarni... a przy okazji - będzie robiony taki wydruk. :):)

Pełna wersja komiksu - https://www.facebook.com/kkskumite/photos/pcb.2601256310006833/2601253020007162/

Obóz Sanok; 11-19.07.2022

Obóz Sanok; 11-19.07.2022

W dniach 11-19 lipca reprezentanci naszego klubu wzięli udział w Obozie Sportowym W Sanoku organizowanym przez Kielecki Klub Karate Kyokushin KORONEA. W trzecim turnusie wzięło udział ponad 70 senpai z całej Polski. O wysoki poziom techniczny treningów zadbali Shihan Krzysztof Borowiec (6 dan), sensei Anna Lato (3 dan), sensei Edward Krawczyk (3 dan), sensei Leszek Duda (2 dan) sensei Maciej Matysiak (1 dan). Poza codziennymi treningami m.in. korzystaliśmy z dobrodziejstw aquaparku, organizowaliśmy piesze wycieczki, odwiedziliśmy skanses oraz wzięliśmy udział w ognisku , któremu towarzyszyły tańce :). Bardzo szybko upłynęły nam dni w Sanoku. Ostatniego dnia zostały wręczone dyplomy za udziały w konkursach. Podczas obozu rozwiązywaliśmy wspólnie drobne problemy, konflikty, spędzaliśmy wspólnie czas, razem trenowaliśmy i wyciskaliśmy siódme poty, razem się śmialiśmy - trzymaliśmy się razem. Mocno się zintegrowaliśmy ! Przy okazji poznaliśmy mnóstwo super osób m.in. ze Skarżyska Kamiennego, Łukowic a nawet z Ukrainy ( Vadim - OSU).  Dziękuję drużyno za wspaniale spędzony czas !!!! Na naszym FB można odnaleźć bardzo szczegółową relację z obozu :)

Zakończenie sezonu 2021/2022; 27.06.2022

Zakończenie sezonu 2021/2022; 27.06.2022

W ostatni piątek Klub Karate Sportowego Kumite Łódź oficjalnie zakończył sezon sportowy 2021/2022. Z tej okazji ponad 70 osób spotkało się na Orliku. Odbył się wspólny trening podczas którego ćwiczyły nie tylko dzieci ale także ich rodzice. Po zakończonym treningu zostały wręczone nagrody dla najlepszych zawodników klubu (ranking klubowy) oraz pamiątkowe medale dla wszystkich pozostałych senpai którzy w kończącym się sezonie "wylewali siódme poty " na treningach :). Tradycyjnie sensei Maciej Matysiak "pomądrował się" na koniec ;) przy okazji podsumowując sezon w kilku zdaniach :). W drugiej części spotkania wróciliśmy do klubu na prezentację filmu. Sezon 2021/2022 wniósł wiele ważnych zdarzeń do historii naszego klubu. To ogromne sukcesy naszych podopiecznych, zgrana wspierająca się drużyna, powstanie własnego dojo i wiele innych drobniejszych, które złożyły się także na końcowy sukces. Korzystając z okazji w imieniu klubu dziękuję raz jeszcze za wszelkie wsparcie w nasz rozwój i gratuluję dobrego wyboru klubu dzieciom, które dołączyły do nas w tym sezonie. OSU!!! PS> Widzimy się w połowie sierpnia, tymczasem powolutku zbieramy się do dalszych prac remontowych w ramach drugiego etapu Projekt Kumite Dojo Łódź 
40te urodziny naszego sensei; 11.06.2022

40te urodziny naszego sensei; 11.06.2022

11 Czerwca miał odbyć się niby zwyczajny trening, potem sparingi i do domciu. Tymczasem okazało się że miały tego dnia miejsce Najlepsze urodziny ever i niespodzianka nie z tej ziemi. Naprawdę nie przewidziałem takiego rozmachu. Dziękuję wszystkim którzy zaangażowali się w przygotowania, wszystkim którzy byli tego dnia z nami w klubie, wszystkim którzy chcą tworzyć wspólnie silną i zgraną drużynę - co jest moim osobistym marzeniem które dzięki Wam się spełnia i rozwija. Dziękuję też tacie Mikołaja za film o mnie :D XD. DZIĘ-KU-JĘ !!!

Zajęcia rodzinne; 11.06.2022

Zajęcia rodzinne; 11.06.2022

Kreatywne wykorzystanie kości do gier w treningu :) . To nie eksperyment tylko perfidnie zaplanowany trening rodzinny. Na początek "duże kostki" wsparły naszą rozgrzewkę - losowały rodzaj ćwiczenia i ilość powtórzeń. Następnie graliśmy w sportowe kostki (nie ludzkie tylko do rzucania :D XD). Każdy z graczy musiał zaliczyć wszystkie zadania żeby wygrać. Sensei Maciej przegrał z Mikołajem :). Za to sensei Marcin zdobył punkt z Borysem :D. Było jak zwykle sympatycznie. W ostatniej części trochę przycisnęliśmy z ćwiczeniami, już bez kostek. A na koniec... Najpiękniejsza niespodzianka roku?... Nie wiem czy nie życia ;)

Turniej Kyokushin KORONEA Cup; Kielce; 04.06.2022

Turniej Kyokushin KORONEA Cup; Kielce; 04.06.2022

4 czerwca 2022 nasi zawodnicy podsumowali startem w zawodach w Kielcach sezon wyjazdowy 2021/2022. Nie ma lepszego zakończenia niż przywiezienie do klubu 9 trofeów. Wszyscy nasi reprezentanci zawalczyli na maksimum swoich możliwości i pokazali się z jak najlepszej strony. Nawiązywali równa walkę, nie cofali się, pewnie wyprowadzali uderzenia i kopnięcia. W kilku przypadkach było to jednak niewystarczające i część senpai, pomimo wygrania pierwszych walk eliminacyjnych, nie sięgnęło po podium. Spora jednak grupa naszych zawodników trafiła do finałów i "tam był już ogień". Dziękuję tradycyjnie rodzicom za stworzenie wspaniałej atmosfery która wpływała korzystnie na morale naszych senpai. "Kierownikom ekipy" za ogarnięcie drużyny w czasie turnieju. Wszyscy zdaliśmy test z bycia zgraną drużyną :) :)

Solidarni z Ukrainą; 19.05.2022

Solidarni z Ukrainą; 19.05.2022

Zdjęcie dedykujemy naszym senpai z Ukrainy którzy dzielnie trenują z nami od marca tego roku. Kto z nami trenuje ten wie o co kamman z tymi Rozciaszkami hehe ;). W ramach solidarności z Ukrainą wszystkie zajęciaodbywające się w naszym klubie do końca sezonu 2021/2022 są bezpłatnedla osób których sytuacja zmusiła do opuszczenia swojego kraju.

O naszych sukcesach piszą gazety; Łódź; 09.05.2022

O naszych sukcesach piszą gazety; Łódź; 09.05.2022

Jedna z łódzkich gazet doceniła nasze osiągnięcia i opublikowała takie oto info/artykuł. Cieszymy się, że sukcesy naszych zawodników nie zostały przeoczone :). Poniżej treść artykułu :

"W Ełku odbyły się mistrzostwa Polski kyokushin Polskiego Związku Kontaktowego oraz turniej towarzyszący The Best Warrior Cup. W zawodach wzięło udział przeszło 400 zawodników z 42 klubów z 10 różnych organizacji. Nasze województwo reprezentował Klub Karate Sportowego Kumite Łódź. Doskonale w zawodach spisał się Paweł Lenart. Łodzianin w kategorii chłopców 14-15 lat (65kg, w formule full contact) wywalczył tytuł wicemistrza kraju karate kontaktowego i tym samym sprawił sobie doskonały prezent na 15. urodziny.

Lenart trenuje karate od siódmego roku życia i jest od początku związany ze swoim macierzystym klubem. Karolina Rytczak w konkurencji kata zajęła 4 miejsce w kategorii do 12 lat. Trenerem zawodników jest Maciej Matysiak."

Ogólnoposki Turniej Kyokushin Suchedniów; 07.05.2022

Ogólnoposki Turniej Kyokushin Suchedniów; 07.05.2022

7 maja nasi reprezentanci wracają z cennymi trofeami zdobytymi na turnieju w Suchedniowie. Przełożyło się to na 4te miejsce w klasyfikacji punktowej drużyn w czasie zawodów YEAAH !!.
Zdecydowaną większość naszej drużyny w tym dniu stanowiły dzieci, które po raz pierwszy startowały w formule kumite. Dlatego też tym bardziej możemy cieszyć się z sukcesu. Nawet jeśli za pierwszym razem nie udało się się komuś stanąć na podium to pamiętajcie że zawody "to też taki troszkę trening" ponieważ jeździmy na nie żeby m.in. po to żeby zdobywać nowe doświadczenie. Bardzo jestem dumny z postawy najmłodszych (Rafał, Nikoś, Luizka, Wiktor, Piotrek, Janek, Ignaś, Janek drugi XD, Adaś, Patryk C., Mikołaj, Olek, Patryk B., Mia). Weszliście na matę i daliście z siebie ile mogliście :). Gratulacje także dla zawodników którym zawody nie są już obce. W szczególności dla Maksa którego walki dostarczyły więcej emocji niż wszystkie części "Kickboxera" razem wzięte :). Dziękuję opiekunom za stworzenie wspaniałej atmosfery i mocny (i oczywiście kulturalny XD - Pani W. oficjalnie mianowana na szefa funclubu KKS Kumite ) doping wszystkich naszych zawodników. To między innymi dzięki Wam w dużej mierze Klub rośnie w siłę i odnosi sukcesy.Materiały z zawodów :
Majówka; 01.05.2022

Majówka; 01.05.2022

1 maja kilkoro zapaleńców z klubu (Większość porozjeżdżała się po działkach) postanowiła się spotkać i wspólnie potrenować. Kolejna spontaniczna akcja i kolejna jakże sympatyczna :) :). Towarzyszyła nam piękna pogoda i spojrzenia pojedynczych przechodniów :D :D XD. Gratki dla wszystkich którzy tymczasowo zrezygnowali z grillowania itp. i wpadli w niedzielę żeby się troszkę wypocić !!! OSU.

MPKK w Ełku; 23.04.2022

MPKK w Ełku; 23.04.2022

W dniu 23 kwietnia w Ełku odbyły się Mistrzostwa Polski w Karate Kontaktowym. Wracamy z nich z tytułem WICEMISTRZA w kategorii chłopców 14-15 lat - 65kg (Paweł PABLO Lenart) oraz z 4tym miejscem w konkurencji kata w kategorii dziewcząt 12-13 lat (Karolina KARO Rytczak). W tym dniu odbył się także turniej Best Warrior cup dla dzieci w wieku 6-11. Nasi najmłodsi wojownicy walczyli dzielnie ale większość odpadła w eliminacjach. Pamiątkę z tych zawodów przywiozła Adela Majecka zajmując 3cie w swojej kategorii. Gratulacje dla całej drużyny za znakomitą postawę na macie. Poniżej link do finałowej walki Pawła. https://www.facebook.com/adam.lenart.908/videos/5057151944378317

Seminarium z Shihan Terry Bricket; Kołobrzeg; 10.04.2022

Seminarium z Shihan Terry Bricket; Kołobrzeg; 10.04.2022

10 kwietnia, dzień po turnieju w Kołobrzegu, miało miejsce seminarium z Shihan Terry Bricketem. Nasz klub w tym dniu reprezentowała Karolina KARO Rytczak . Spotkanie z shihan, podzielonym na trzy keiko, dostarczyło Karoli nowych doświadczeń i wiedzy z obszaru treningowego. Wróciła do Łodzi zadowolona a po powrocie do klubu podzieliła się zdobytą wiedzą ze swoim sensei :) (który także chciał zostać na seminarium ale siły wyższe były ponad nim XD). 

Turniej Kyokushin Morska Perła; Kołobrzeg; 09.04.2022

Turniej Kyokushin Morska Perła; Kołobrzeg; 09.04.2022

Kończący się weekend był dla naszego klubu źródłem trzech znakomitych info. Jednym z nich jest to, że - wracamy z medalami z turnieju który odbył się w Kołobrzegu w dniu 09.04.2022. W zawodach w których wzięło udział ponad 400 zawodników z 29 klubów z całej Polski stawaliśmy 5 razy na podium. Wszystkie medale zdobyliśmy z konkurencji Kumite. Dziękuję zawodnikom za znakomitą, waleczną postawę na macie rodzicom za stworzenie sympatycznej, wesołej atmosfery i wspieranie wszystkich naszych zawodników. Żółwik dla Was :) . Gratulacje dla Sensei Paweł Falko za organizację. Dla ciebie sensei też żółwik. Więcej zdjęć z turnieju pod adresem https://www.facebook.com/kkskumite/posts/pfbid02V8BJBx9EcJhneTg6cPHPn4QGVvhbyCxmHxaWrbCBrZzek9xr2VeiamxsRLBn3seRl

Pamiątki z Sandomierza; 22.03.2022

Pamiątki z Sandomierza; 22.03.2022

Seminarium w części treningowej "to jedno" ale w tle było cały czas przepiękne miasto Sandomierz. Miasto mające w dorobku kulturalnym szereg historii, legend wpływających na kształtowanie postaw młodego człowieka. Jedną z nich jest legenda o Halinie Krepiance , która poświęcając swoje życie uratowała wielu Sandomierzan. Link do historii tutaj https://sandomierz.eu/.../legenda-o-halinie-krepiance-i...# Udostępniamy zdjęcia wykonane przez sensei Hodana z Legnicy. Chyba się nie obrazi za to... Ani Sandomierz ani Legnica. Dziękujemy jeszcze raz za możliwość udziału w tym seminarium.

Seminarium SO-Kykoushin Sandomierz; 18-20.03.2022

Seminarium SO-Kykoushin Sandomierz; 18-20.03.2022

W dniach 18-20 marca główny instruktor klubu KKS Kumite Łódź brał udział w seminarium SO Kyokushin organizowanym w Sandomierzu. Podczas zjazdu odbyło się m. in. pięć keiko prowadzone przez postacie bardzo dobrze znane w świecie Kontaktowym karate. Podczas treningów można było skorzystać z wiedzy i doświadczenia m. in. shihan Krzysztof Borowiec (6 dan), shihan Józef Pietras (5 dan), Shihan Mariusz Godoś (5 dan), sensei Radosław Ambroziak (4 dan), sensei Ewa Pawlikowska (4 dan), Artur Cichoń (4 dan). Wyjazd do Sandomierza zaliczamy do mega udanych nie tylko pod względem możliwości nabycia nowych umiejętności i zwiększeniu XP ale także dzięki miłej atmosferze wynikającej ze wspaniałej organizacji całego seminarium sensei Tomasza Cizynskiego(3dan). Było to jedne z najlepiej zorganizowanych seminarium jakie widział nasz klub.

Międzyklubowe sparingi, Łódź; 12.03.2022

Międzyklubowe sparingi, Łódź; 12.03.2022

12 marca w MSMS odbyły się "spontaniczne" międzyklubowe sparingi zorganizowane przez nasz klub. W spotkaniu wzięło udział łącznie 50 uczestników z klubów z Radomska, Głowna, Brzezin i Łodzi. Było bardzo miło spędzić z Wami prawie 3 godziny na sportowo w sympatycznej atmosferze. Klub dziękuje Marcinowi Kędzierskiemu za "wypstrykanie" ujęć upamiętniających to wydarzenie. Osu.

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu, 05.03.2022

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu, 05.03.2022

5 marca w Międzynarodowej Szkole Mistrzostwa Sportowego odbył się egzamin na stopnie uczniowskie kyu. Wzięło w nim udział 35 karateków z naszego klubu. Egzaminatorem głównym był shihan Krzysztof Borowiec (6 Dan). W przeciągu dwóch godzin zostały sprawdzone umiejętności młodszych i starszych senpai. Wszyscy pozytywnie zaliczyli egzamin. Na szczególne wyróżnienie shihan zasłużyli sobie : Maksymilian Wolski, Borys Dela-Gądek oraz Karolina Rytczak. Cała trójka uzyskała promocję o dwa stopnie. Gratulacje dla wszystkich uczestników egzaminu i ogromne podziękowania dla "fotoreporterów". Dzięki Waszej pracy mamy mnóstwo materiału z tego eventu. Więcej zdjęć na FB https://www.facebook.com/kkskumite/photos/pcb.2484122025053596/2484094908389641/

Seminarium Kumite Bydgoszcz; 27.02.2022

Seminarium Kumite Bydgoszcz; 27.02.2022

W sobotę, zupełnie przypadkowo;), odwiedziliśmy Bydgoszcz. Celem naszej podróży był udział w seminarium organizowanym przez sensei Jarosława Remusa z Bydgoskiego Klubu Karate Kyokushin. Nasi senpai wzięli udział w łącznie trzech treningach prowadzonych przez Shihan Piotr Zembrzuski (5 dan), sensei Andrzej Poczwardowski (4 dan) i sensei Jarosław Remus (4 dan). Tematem przewodnim seminarium było szeroko rozumiane Kumite. Spotkanie zakończyło się miedzyklubowymi Randori. W imprezie wzięło udział ponad 150 uczestników z 16 klubów z całej Polski.

1 % na rozwój Naszego Klubu; 15.02.2022

1 % na rozwój Naszego Klubu; 15.02.2022

Przypominamy , że podczas rozliczania podatku za rok 2021 mają Państwo możliwość przekazania 1% na rozwój naszego klubu. Z góry dziękujemy za wsparcie.

Projekt klubowych bluz gotowy, 14.02.2022

Projekt klubowych bluz gotowy, 14.02.2022

Tempo rozwoju Klubu Kumite nie zwalnia. Jednym z ważniejszych elementów w tym zakresie jest umacnianie "barw i symboli " klubowych. W związku z powyższym powstał wyjątkowy projekt klubowej bluzy. Opracowywany był przez przeszło cztery miesiące, dokonywanych było wiele konsultacji i kilka poprawek aby bluza była wyjątkowa. Jestem mega zadowolony z efektu końcowego. Rozpoczynamy zapisy osób które chciałyby taką bluzę posiadać. Koszt za szt. dla naszego klubu został specjalnie wyliczony ze zniżką. Klub nie ponosi z tytułu pośredniczenia w sprzedaży żadnych korzyści finansowych. PS. Istnieje możliwość, bez dopłat, w celu spersonalizowania każdej bluzy umieszczenia na ramieniu imienia, nazwiska, bądź ksywki bądź wszystko naraz .

Drugi etap tworzenia Kumite Dojo Łódź; 31.01.2022

Drugi etap tworzenia Kumite Dojo Łódź; 31.01.2022

 W dniu dzisiejszym została wydzielona specjalna strefa po której nie można poruszać się w "obuwiu dwornym". Strefa jest połączona tak żeby na boso można było przejść z każdej szatni do sali treningowej. Jest to symboliczny moment, który oznacza zakończenie trwałe etapu związanego z "brudzacymi robotami" w Dojo. Jest to też początek prac wykończeniowych i dekoracyjnych.

Mega udany rok sportowy dla jednej z naszych zawodniczek; 20.12.2021

Mega udany rok sportowy dla jednej z naszych zawodniczek; 20.12.2021

Podsumowując sportowy rok 2021 nie sposób nie wspomnieć o pewnej tajemniczej postaci - reprezentancie klubu Kumite. Zawodnik, o którym myślę, w ciągu dwunastu miesięcy (pomimo ograniczeń związanych z Covid itp.) zaliczył udział w 8 turniejach karate rangi ogólnopolskiej i za każdym razem stawał na podium. W większości było to pierwsze lub drugie miejsce w danej kategorii. Dodatkowo na zakończenie roku zawodniczka została uhonorowana przyznaniem stypendium sportowego. O przyznaniu stypendium zadecydowały w większości sukcesy osiągnięte w sferze sztuk walki. Dodatkowo nasza tajemnicza postać zajęła XI miejsce w głosowaniu na talent roku 2021 w woj. łódzkim organizowanym przez Express Ilustrowany. Tak w wielkim skrócie przedstawia się postać Karoliny KARO Rytczak. Dla klubu/sensei Karola jest mega wsparciem jeśli chodzi o dalszy rozwój naszych sekcji. W 2022 roku życzymy ci samych sukcesów. Niech moc będzie z Tobą :)... albo po prostu bądź taka jaka jesteś a reszta przyjdzie sama...

Sandomierz; 18.12.2021

Sandomierz; 18.12.2021

Piękne podsumowanie roku 2021. Z VIII Turnieju Karate w Sandomierzu wracamy z najwyższymi trofeami. 1 x Złoto w kata, 2 x Złoto w kumite, 1 x Srebro w kumite. Wszystkie zdobyte nagrody dedykujemy osobom które chciały z nami jechać na turniej, walczyć bądź kibicować ale z przyczyn od nich niezależnych :( :( nie mogły być z nami w Sandomierzu. Dziękuję że trzymaliście za nas kciuki

 

Koronea Cup Kielce; 04.12.2021 r.

Koronea Cup Kielce; 04.12.2021 r.

Z Kielc ( VIII Mikołajowa Edycja Koronea CUP) wracamy z medalami w Kumite. Tym razem dorobek zawodników to trzy trofea. Gratulacje dla wszystkich reprezentantów klubu za podjętą walkę na macie. W szczególności dla najmłodszych (Adaś, Luizka) którzy zaliczyli jeden z pierwszych występów na turnieju.

 

KKS Kumite inkasuje ogrom trofeów na turnieju w Kole; 28.11.2021

KKS Kumite inkasuje ogrom trofeów na turnieju w Kole; 28.11.2021

Z turnieju z Koła wracamy "z pełnymi rękami trofeów". 6ciu reprezentantów klubu - 6 miejsc na podium (2x złoto, 3x srebro, 1x brąz). Wysokie wyniki oczywiście cieszą ale ważniejsze jest dla mnie to że podczas turnieju byliście wzorową drużyną która wspiera swoich kolegów. Wchodząc na matę z takim wsparciem nie ma barier. A wyniki przychodzą same. Na takim solidnym filarze właśnie budujemy nasz team. Świetna postawa na macie wszystkich senpai. Miło się patrzy na wasz rozwój sportowy. Gratulacje.
Przygotowania do turnieju w Kole; 27.11.2021

Przygotowania do turnieju w Kole; 27.11.2021

Psychicznie i fizycznie gotowi na turniej w Kole 28.11. Dziękujemy SPA saisei za wykonanie przed zawodami profesjonalnych masaży sportowo regeneracyjnych Karoli KARO Rytczak i Pawłowi PABLO Lenartowi. Jutro z powodu kwarantann niektórych zawodników skład drużyny się trochę wykruszył. Niemniej jednak pozostała szóstka ma zamiar podjąć walkę na macie. Trzymamy kciuki za udany występ wszystkich reprezentantów KKS Kumite Łódź tym bardziej że przez ostatni miesiąc bardzo ciężko się przygotowywaliśmy.

Rozpoczynamy II etap projektu Kumite Dojo Łódź; 03.11.2021

Rozpoczynamy II etap projektu Kumite Dojo Łódź; 03.11.2021

Zakończyliśmy pierwszy etap prac nad dojo umożliwiający prowadzenie treningów. Drugi, wykończeniowo - dekoracyjny, prawdopodobnie zostanie zakończony w pierwszym kwartale 2022 roku. Zapraszamy na zajęcia prowadzone zgodnie z harmonogramem zamieszczonym w zakładce treningi. Treningi odbywają się 12 razy w tygodniu co jest podyktowane chęcią zmniejszenia liczby ćwiczących przebywających jednocześnie w jednym miejscu . Średnia liczba trenujących na danej grupie wynosi 12 osób.

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 23.10.2021

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 23.10.2021

Z turnieju w Bydgoszczy nasi reprezentanci, po bardzo dobrych walkach, wracają z medalami. W kata byliśmy poza podium. Nadrobiliśmy za to w kumite. Turniej miał status międzynarodowych gdyż wzięła w nim udział bardzo mocna ekipa z Łotwy. Nasi zawodnicy mieli okazję stoczyć kilka walk z Łotyszami". Bardzo cenne doświadczenie w dalszej drodze sportowej. Klub Kumite reprezentowało w Bydgoszczy sześciu zawodników. ( 1x złoto, 2 x brąz ). Szacunek, że pomimo szczątkowych przygotowań uzależnionych od prac remontowych w Dojo zdecydowaliście się wziąć udział w turnieju. Wielkie gratulacje za postawę dla całej drużyny. Obszerna relacja z występu naszych senpai pod linkiem. https://fb.watch/9AwoKhDIbp/

 KKS Kumite Łódź na turnieju Uechi ryu Częstochowa; 16.10.2021

KKS Kumite Łódź na turnieju Uechi ryu Częstochowa; 16.10.2021

Pomimo braku możliwości "spokojnego trenowania" z powodu ciągłych remontów dojo postanowiliśmy wziąć udział w turnieju organizowanym przez sensei Rychlewskiego z Częstochowy. Pomimo braku właściwego przygotowania fizycznego i wydolnościowego zawodnicy klubu zawalczyli najlepiej jak potrafili. Wracamy z czterema medalami (3x srebro kumite, 3x brąz sumo grappling). Osu. Pełna relacja z występu naszych zawodników pod linkiem poniżej. https://fb.watch/9AvrrUe9aH/

Uzyskanie przez głównego instruktora klubu stopnia mistrzowskiego 1 dan; 15.09.2021

Uzyskanie przez głównego instruktora klubu stopnia mistrzowskiego 1 dan; 15.09.2021

15 września senpai Maciej Matysiak wziął udział w uroczystym wręczeniu pasów na stopnie mistrzowskie. Długa droga za i jeszcze dłuższa przed nami. Wiele rzeczy trzeba się jeszcze nauczyć a niektóre poprawić. Niemniej jednak wielkie podziękowania za pomoc i poświęcony czas w przygotowaniu do egzaminu dla Anna Lato, Łukasz Buhl, Maciej Misiak. Teraz wracamy do remontu Dojo. Limit zapisów jest praktycznie na wyczerpaniu. Niektóre terminy będą przyjmowane już tylko na listę rezerwową.

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu "Wakacje z Kumite"; 10.09.2021

W dniu dzisiejszym został rozstrzygnięty wakacyjny konkurs "Wakacje z Kumite". Zwycięzcy otrzymają wyjątkowe klubowe kubeczki, które zostały wykonane specjalnie na tę okazję. Wręczenie nagród po rozpoczęciu treningów w nowym dojo. Nagrodzone prace można obejrzeć pod linkiem znajdującym się poniżej.

https://fb.watch/9AuzLml2g1/

Nabór na sezon 2021/2022; 28.08.2021

Nabór na sezon 2021/2022; 28.08.2021

Łódzki Klub Karate Sportowego Kumite ogłasza nabór na sezon sportowy 2021/2022. Planowany termin rozpoczęcia zajęć to 16 września. W razie pytań lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu mailowego lub tel. 507 772 999 sensei Maciej Matysiak. W dziale "treningi" znajdą Państwo planowany grafik zajęć na ten sezon.Każdy z uczestników zajęć będzie miał możliwość zadeklarowania się na ile treningów w tygodniu zamierza się regularnie stawiać:

- 1 na tydzień, 2 razy w tygodniu lub opcja Open. Od tego będzie zależna miesięczna składka za treningi. W przypadku licznych nieobecności w danym miesiącu klub przychylnie patrzy na zmniejszenie składki w kolejnym miesiącu. Najważniejsza jest motywacja do treningów i osiąganie postępów. Jesteśmy dla Was.

Zapraszamy do przyłączenia się do naszego klubu ! Osu.

 

Projekt Kumite Dojo Łódź; 18.08.2021

Projekt Kumite Dojo Łódź; 18.08.2021

Niejedna osoba spojrzy na zdjęcie i pomyśli sobie... "Ale rudera, co to ma wspólnego z karate?". Ano ma bardzo dużo !!! Mianowicie projekt Kumite Dojo Łódź rozpoczyna swoją przygodę. Jesteśmy po kilku oględzinach miejscówki pod nasze nowe Dojo i po wykonaniu wstępnych wyliczeń ile kaski będzie potrzebne. Jak widzicie pomieszczenia są w fatalnym stanie i do końca sierpnia na pewno nie zakończymy remontu. Ale to nieistotne bo jest ponad 100m2 w super rozkładzie do naszej dyspozycji w mega miejscówce - z możliwością parkowania dla rodziców - koniec walki o miejsce pod szkołą :). A także możliwość podglądania treningów przez okno 🤭. Zakończenie remontu szacujemy na połowę września i w tym czasie mamy nadzieję rozpocząć oficjalnie sezon 2021/2022. PS. Rozpoczynamy także poszukiwania strategicznego sponsora/patrona dla Dojo. Po szczegóły zapraszamy zainteresowanych do kontaktu. Klamka zapadła - machina ruszyła. Działamy !!! Dokładna relacja na temat powstawania Dojo będzie systematycznie zamieszczana na naszym FB. Zapraszam do śledzenia postępów. https://www.facebook.com/kkskumite

Koniec wakacji - do roboty; 12.08.2021

Koniec wakacji - do roboty; 12.08.2021

Coroczny rytuał - bieg plażą - zaliczony 💪. 9km zaliczone. Trener żegna Sianożęty - miejscowość z najlepszym brzegiem ever. Mam nadzieję, że wszyscy karatecy spędzają wakacyjny czas także aktywnie bo już niedługo mam nadzieję się spotkamy na wspólnych zajęciach. W przyszłym tygodniu przystępujemy do remontu naszego Dojo. Bardzo dużo ciężkiej pracy przed nami. Czekam sempai na Wasze zdjęcia z wakacji jeszcze do 20stego :). Osu.

Wakacyjny konkurs

Wakacyjny konkurs "Wakacje z kumite"; 26.07.2021

Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawią podczas wakacji i spędzają czas aktywnie (i oczywiście bezpiecznie). Do końca laby pozostał ponad miesiąc i chciałbym dzieciom troszkę ten czas urozmaicić. Dlatego też dla najambitniejszych mam zadanie specjalne - zapraszam do wzięcia udziału w konkursie pt. "Wakacje z Kumite".
Dzieci chętne do wzięcia udziału w konkursie będą proszone (najmłodsi z pomocą rodziców) o wykonanie zdjęcia które musi spełniać kilka kryteriów :
1) musi się na nim znajdować osoba lub przedmiot lub kompozycja itp. nawiązująca do karate, sztuk walki.
2) powinno zostać wplecione nasze logo.
3) musi ono nawiązywać do wakacji
Praca może być także kompilacją zdjęcia plus grafiki komputerowej.
Zdjęcie (tylko JEDNO najlepsze) przesyłamy na nasz adres kkskumite@wp.pl.
Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone upominkami - niespodziankami :). A wierzcie mi - warto brać udział... pamiętacie jakie były nagrody w ostatnim konkursie ;) ?
TERMIN NADSYŁANIA PRAC MIJA 24 SIERPNIA. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród we wrześniu... kto wie... może wraz z otwarciem nowego Dojo...
OSU
Obóz karate w Sanoku 2021; 12.07-20.07.2021

Obóz karate w Sanoku 2021; 12.07-20.07.2021

W lipcu Klub Karate Sportowego Kumite Łódź uczestniczył w obozie sportowym w miejscowości Sanok. rozpoczęła udział w obozie sportowym w Sanoku. Cała drużyna nastawiona była przede wszystkim na to, żeby spędzić najbliższe dni w miłej, sportowej atmosferze :). Był czas na przyjemności ale ważnym elementem dziennego harmonogramu były zawsze treningi z shihan lub sensei - a możliwości zarówno jednego jak i drugiego była co nie miara. Z przyjemności zaliczyliśmy m.in. codzienne wizyty w Aquaparku znajdującego się na terenie ośrodka, różnorodne konkursy, wycieczki, ognisko plus sympatyczna atmosfera. W sferze treningowej czerpaliśmy z wiedzy i umiejętności m.in. shihan Krzysztofa Borowca (6 dan), sensei Anny Lato (3 dan), sensei Grzegorza Sosnowskiego (3 dan), sensei Tomasz Janowskiego (3 dan), sensei Edwarda Krawczyka (2 dan),sensei Marka Orlińskiego (1 dan), sensei Macieja Matysiaka (1 dan), sensei Leszka Dudy (1 dan). Nie sposób jest w kilku zdaniach opisać wszystkie atrakcje dlatego od razu zapraszam na FB https://www.facebook.com/kkskumite gdzie prowadziliśmy codzienne relacje z danego dnia. Było mega aktywnie bez czasu na nudę. OSU

Zakończenie sezonu sportowego 2020/2021; 29.06.2021

Zakończenie sezonu sportowego 2020/2021; 29.06.2021

Piękna pogoda żeby zakończyć i podsumować sezon :) Trzeba to było wykorzystać. W zorganizowanym przez Klub Kumite zakończeniu sezonu wzięło udział prawie 50 osób ćwiczących plus jakże ważni ;) obserwatorzy. Bardzo przyjemnie się ćwiczy w tak dużej grupie. Poza wylanym potem w czasie treningu senpai otrzymali (w podzięce za włożony wysiłek w zajęcia podczas sezonu) pamiątkowe medale. Nagrodę za najlepszego zawodnika klubu otrzymała Karolina Karo Rytczak. Tradycyjnie jak co roku strzelały także butelki z Piccolo 💪. Sensei Maciej dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie. Dziękuję za cały rok spędzony razem. Za wsparcie w czasie zawodów i poza. Dziękuję także za podarunki jakie otrzymałem na koniec treningu ( trochę niektórzy przesadzili z kwotami na bonach do Decathlona ;)- będzie spożytkowane na wyposażenie nowego Dojo... Dojo którego remont prawdopodobnie ruszy na początku sierpnia. Będziemy relacjonować jak będziemy je tworzyć - od zera do spełnienia marzeń. Życzę wszystkim dużo wytrwałości w kolejnym sezonie, samych sukcesów i tego żebyśmy sieęwszyscy spotkali zdrowi we wrześniu. Tymczasem już nastawiamy się na obóz w Sanoku. Jakby to Kamyk powiedział... "KU-MI-TE ! KU-MI-TE ! Hehe" Osu ! Ps. Kartka dla trenera jest zarabista - dziękuję wszystkim. 

Bushido cup Starachowice; 19.06.2021

Bushido cup Starachowice; 19.06.2021

Udane podsumowanie wyjazdowego sezonu sportowego 2020/2021 💪. 19 czerwca siedmiu reprezentantów klubu Kumite wzięło udział w Turnieju Bushi-Do cup zorganizowanego w Starachowicach przez sensei Sebastian Kozieł. Turniej był obsadzony przez ok. 300 zawodników z całej Polski. Kategorie kumite po kilkunastu zawodników. Do tego trudne warunki (temp. i duchota). Mimo to czterech zawodników "stanęło na pudle". Wszyscy nasi zawodnicy zaliczyli udane występy, "dali" dobre walki i dostarczyli mega emocje. Widać osiągane postępy u zawodników po wznowieniu systematycznych treningów po lockdownach. Każdy z was dołożył cegiełkę do sukcesu - tak się tworzy zespół. Trener ogromnie dumny 💪 Osu.
Nina "Nuna" Fiuk - brąz.
Aleksandra Fiuk - brąz.
Patryk "Łapa" Cłapa - brąz.
Karolina "Karo" Rytczak - srebro.
Wolski Maks - poza podium.
Julia Sieradzan - poza podium.
Ola Adamska - poza podium.
Ps. Organizacja turnieju po prostu mega. Dziękujemy jeszcze raz za możliwość startu.
Randori cup. Radomsko; 29.05.2021

Randori cup. Radomsko; 29.05.2021

29 maja 12 osobowa ekipa KKS Kumite wywalczyła w Radomsku na turnieju Randori Cup 7 miejsc na podium. Wszyscy zawodnicy pokazali wole walki i dzielnie rywalizowali na macie. Szczególne gratulacje dla najmłodszych którzy pierwszy raz w swojej karierze karateki wystartowali w rywalizacji sportowej (Adam 5lat, Luiza 5l, Oliwia 7l, Filip 6l, Patryk 8l, Janek 8l, Gabrysia 9l, Jula 9l). Jestem przekonany ze będzie to dla nich początek długiej i fascynującej drogi w sztukach walki. Na duże brawa za swoją postawę zasługuja także Maks Wolski, Kuba Jaros, Patryk Cłapa, Karola Rytczak którzy z zawodów na zawody rozkręcaja się coraz bardziej. Czekamy na ich pierwsze złoto w tym sezonie. Dziękuję za pomoc opiekunom drużyny KKS Kumite w czasie zawodów i ogarnięcie zespołu. Gratulacje raz jeszcze dla wszystkich.

Sukces zawodników KKS Kumite na turnieju Warsaw Cup; 23.05.2021

Sukces zawodników KKS Kumite na turnieju Warsaw Cup; 23.05.2021

4 zawodników KKS Kumite na turnieju = się 4 medale. Trofea wywalczone na turnieju Warsaw Cup 2021 organizowanym w Wawie przez Bielański KKK. Bardzo dobra i sprawna organizacja. Dziękujemy za możliwość startu. Gratulacje dla naszych wojowników 👊. Karola Karo Rytczak srebro. Patryk Cłapa srebro. Kuba Jaros brąz. Maks Wolski braz. 💪

Medale na turnieju kyodo; 08.05.2021

Medale na turnieju kyodo; 08.05.2021

3 medale na turnieju kyodo w Wiśniowej Górze. Po długiej przerwie treningowej trójka zawodników KKS Kumite staje na podium. Wszyscy zawodnicy wygrali swoje walki eliminacyjne i pokazali że nie brakuje im ducha walki. Turniej kyodo był znakomitym sprawdzianem przed nadchodzącym turniejem w Radomsku. Już wiemy nad czym musimy popracować aby 29.05 zejść z pierwszego miejsca :D

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu; 30.04.2021

Egzamin na stopnie uczniowskie kyu; 30.04.2021

Koniec kolejnego lockdownu rozpoczynamy od egzaminu, który miał się odbyć przeszło miesiąc temu. Pomimo przeciwności związanych z covid pracowaliście ciężko przez cały rok więc zasłużyliście na promocję. Awans na kolejny stopień kyu jest bardzo ważny w życiu każdego karateka ponieważ jest to pewne podsumowania jakiegoś okresu intensywnej pracy i przygotowanie do nadchodzących kolejnych wyzwań. Jestem pewien, że wyjdziecie im zwycięsko na przeciw tak jak robiliście to do tej pory. Podczas egzaminu umiejętności sempai sprawdził shihan Krzysztof Borowiec (6 dan IKO). Każdy ze zdających otrzymał nową legitymację BUDO PASS. Będziecie mogli w niej m.in. odnotowywać swój rozwój sportowy. Gratulacje dla wszystkich zdających.

 

Tymczasowe zawieszenie treningów:( ;15.03.2021

Tymczasowe zawieszenie treningów:( ;15.03.2021

Z powodu nasilających się obostrzeń i liczby zachorowań na Covid zmuszeni jesteśmy tymczasowo, do odwołania, zawiesić prowadzenie zajęć... :(

Dla najmłodszych - walka no contact; 06.02.2021

Dla najmłodszych - walka no contact; 06.02.2021

Nazwę Kumite większość osób kojarzy tylko z walką. Jest to tylko po części prawda gdyż w rzeczywistości z japońskiego KUMI-TE oznacza w dosłownym znaczeniu "wymianę dłoni". Szeroko więc rozumiana nazwa kumite oznacza nie tylko samą walkę ale także wszystkie formy ćwiczeń podczas których dążymy wraz z partnerem do doskonalenia technik bloków, uderzeń itp. w formie kombinacji, pojedynczych technik włączając w to elementy samoobrony. U najmłodszych adeptów walka odbywa się w formułach light contact a nawet no contact. Jak taka wygląda ? Zapraszamy do obejrzenia kilku nagrań z treningów.

No contact sparr 1 - https://fb.watch/7DCwYZ4q-C/

No contact sparr 2 - https://fb.watch/7DCMORI7iB/

Kata, nabór do nowej grupy; 01.02.2021

Kata, nabór do nowej grupy; 01.02.2021

Z dniem 5 lutego startuje nowa grupa karate. Treningi w ramach tej grupy prowadzone będą tylko i wyłącznie w zakresie technik tradycyjnych oraz układów kata z kyokushin. Grupa otwarta dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia odbywać się będą raz w tygodniu (soboty) w godz. 11-12 w SP162. W celu przystąpienia do zajęć konieczne jest wykupienie karnetu (więcej info na priv). Pierwsze zajęcia dla nowych członków klubu są bezpłatne. 

1 % dla Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź; 17.01.2021

1 % dla Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź; 17.01.2021

Jeśli ktoś z Państwa nie ma jeszcze sprecyzowanego celu dla 1% to zachęcamy do wspierania naszego klubu. Środki pozyskane w ramach działalności organizacji pożytku publicznego przeznaczone są na realizację celów statutowych klubu w tym między innymi : zakup sprzętu sportowego czy refundację zajęć sportowych. OSU !

Trenujemy bez wytchnienia; 15.01.2021

Trenujemy bez wytchnienia; 15.01.2021

W Nowy Rok weszliśmy dynamicznymi uderzeniami i kopnięciami, zwinnymi zejściami i unikami, płynnością poruszania się i zmiennością tempa. Jednym słowem dajemy z siebie wszystko. Przy okazji można też trochę spalić poświątecznych kalorii ;). Poniżej kilka filmików z naszych poczynań. Więcej tradycyjnie na FB.

Trening 1  https://fb.watch/7ClsKiPRsx/

Trening 2  https://fb.watch/7ClxaEJStC/

Trening 3 https://fb.watch/7ClATuzNuh/

Wręczenie nagród; 06.01.2021

Wręczenie nagród; 06.01.2021

Nowy rok zaczynamy od bardzo miłego akcentu :). Nagrody-podziękowanie za udział w klubowym konkursie. Wzór na koszulkach specjalnie zrobiony z tej okazji dla was dzieciaczki. Nie kupicie nigdzie takiej w sklepie. Przy okazji dziękuję za Wasze zaangażowanie w treningi i za to że jesteście częścią klubu Kumite. Osu 👊

Żegnamy rok 2020; 31.12.2020

Żegnamy rok 2020; 31.12.2020

W ramach życzeń noworocznych klub Kumite życzy wszystkim senpai żebyście mieli takie serce do treningów i do walki jak nasze dzieciaki. Pamiętajcie, że każdy kolejny rok przynosi nowe wyzwania z którymi trzeba się po prostu zmierzyć. Ci którzy na co dzień trenują karate będą mieli w tym zakresie znacznie łatwiej. Pamiętamy ze trening karate to przede wszystkim kształtowanie naszego charakteru, pokonywanie słabości, dążenie do bycia doskonałym. Osu

Ostatni trening w roku 2020 film https://fb.watch/7CkmaHb-TN/

Rozstrzygnięcie konkursu Świątecznego; 20.12.2020

Rozstrzygnięcie konkursu Świątecznego; 20.12.2020

Dziś został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-techniczny ogłoszony przez nasz klub.
Jury miało bardzo trudne zadanie jeśli chodziło o wybranie trzech najciekawszych prac więc postanowiliśmy nagrodzić większą liczbę uczestników :) Hurra. Juppi !!! Wybraną nagrodę ( naszywki na Gi lub koszulkę) otrzymują:
Karolina Karo Rytczak, Adaś Korczak, Nina Fiuk,Jakub Jaros.
Laureatom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie w wykonanie super prac !!! Cieszymy się, że Klub Kumite będzie z Wami podczas tych Świąt :) Rozdanie nagród zaraz po świętach.
Randori day Radomsko; 19.12.202

Randori day Radomsko; 19.12.202

19 grudnia zawodnicy klubu Kumite wzięli udział w międzyklubowych sparingach Randori Day 2. Impreza odbyła się w Hali Powiatowej w Radomsku.
Z zaproszenia sensei Błacha skorzystały także :
🔸 Akademia Sztuk Walki PAPON Team
🔸 Klub Karate Kyokushin Nintai
Spotkanie było znakomitym sposobem do wymiany i zdobywania nowych doświadczeń w zakresie karate/kumite. Przeszło 30 rund sparingowych zrobiło swoje. Zmęczeni, troszkę poobijani ale w pełni zadowoleni czekamy na kolejny tego typu event.🥋
Gratulujemy wszystkim uczestnikom mega serducha do walki
Konkurs Świąreczny; 07.12.2020

Konkurs Świąreczny; 07.12.2020

Klub KKS Kumite ogłasza konkurs plastyczno-techniczny. Do wygrania za 3 najciekawsze prace - do wyboru ALBO komplet naszywek na GI albo koszulka klubowa. Tematem pracy jest OZDOBA SWIATECZNA Z MOTYWEM KARATE lub z LOGO KLUBU (lub obydwa elementy). Technika wykonania pracy dowolna. Przy tworzeniu prac mogą pomagać rodzice. Prace w formie zdjęcia, zdjęć lub krótkiego filmiku przesyłamy do 20 grudnia na adres klubu kkskumite@wp.pl z dopiskiem "konkurs kumite". Ogłoszenie wyników 22 grudnia. Rozdanie nagród 29/30 grudnia

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 28.11.2020

Young Oyama`s Cup Bydgoszcz; 28.11.2020

28 listopada drużyna KKS Kumite Łódź (Emilka DŻAJA 2 Siejka, Karolina KARO Rytczak, Patryk Cłapa, Paweł PABLO Lenart) skorzystała z zaproszenia sensei Remusa i wzięła udział w turnieju Young Oyama`s Cup. Wszyscy nasi zawodnicy awansowali do fazy finałowej i wrócili z trofeami. Senpai mieli utrudnione zadanie gdyż jeszcze daje się we znaki spadek formy spowodowany prawie półrocznym zawieszeniem treningów. Przerwa w startach w zawodach trwała jeszcze dłużej. Dlatego tym bardziej dziekuję Wam za zaangażowanie i wolę walki na macie :) OSU

Poniżej link do skrótu z walk naszych zawodników na turnieju.

https://fb.watch/7ChXSxKH_P/

Grupa druga zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa druga zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa II zaprasza na zajęcia, treningi karate sportowego  9-15 lat. Ze względu na obostrzenia możemy przyjąć jeszcze tylko jedną osobę . Wtorki 17:30 piątki 18:30. Sp 162. ul. Powszechna 15. Łódź chojny. 👊

Tak trenujemy https://fb.watch/7CimpPN-vQ/

Grupa najmłodsza zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa najmłodsza zaprasza na treningi; 18.11.2020

Grupa I zaprasza na zajęcia, treningi karate sportowego 5-9 lat. Ze względu na obostrzenia możemy przyjąć jeszcze tylko dwie osoby. Środy 17:00 piątki 17:00. Sp 162. ul. Powszechna 15. Łódź chojny.

Tak trenujemy https://fb.watch/7Cih_GTQSV/

Zdobywamy trzy medale w Turku; 03.10.2020

Zdobywamy trzy medale w Turku; 03.10.2020

W dniu 03 X rozpoczęliśmy oficjalnie sezon wyjazdowo - turniejowy. Na turnieju organizowanym w Turku klub Kumite reprezentowało czterech zawodników. Troje z nich wywalczyło trofea ( 2 x srebro, 1 x brąz). Świetny start, tym bardziej że za nami bardzo długa przerwa od treningów. Na szczęście pandemia nie złamała naszego zapału do walki. Teraz "tylko" długa droga do odbudowywania formy. Do boju sempai !!!

Tymczasowe odblokowanie zajęć; 03.10.2020

Tymczasowe odblokowanie zajęć; 03.10.2020

Minęło równo 200 dni od czasu kiedy musieliśmy zamknąć sale treningowe aż do pierwszego treningu po przerwie, który odbył się w dniu 2 października na naszej starej sali treningowej. Z tej okazji przygotowałem dla Was kolaż, który jest zlepkiem wspomnień naszej działalności od roku 2016 i jeszcze wcześniej jako Shi Kon. tyle już razem osięgnęlismy !!! Feniksy budzą się z popiołów i otrząsamy się po przymusowej przerwie treningowej. Powoli rozkręcamy stare sekcje i myślimy o kolejnych. W pierwszej kolejności wracamy z zajęciami do SP 162. Sekcje Andrzejów i Family School pozostają nadal w zawieszeniu do odwołania. Życzę wszystkim w tym sezonie wytrwałości w powrocie do formy. Razem osiągniemy to !!! OSU

Obóz karate w Sanoku 2020

Obóz karate w Sanoku 2020

W dniach 26.06-05.07 ekipa naszego klubu uczestniczyła w obozie sportowym organizowanym przez Kielecki Klub Karate Kyokushinkai Koronea. Był to pierwszy z trzech turnusów jakie zostały zaplanowane w Sanoku. Na miejscu przywitały nas bardzo dobre warunki - ośrodek MOSIR w Sanoku okazał się być jednym z lepiej przygotowanych, zadbanych placówek rekreacyjno-wypoczynkowych jakie widziałem w ostatnich latach (dop. trener). Do tego pyszne posiłki w czasie których nigdy niczego nie brakowało. Wbrew obawom nie doszło do żadnej sytuacji mającej jakikolwiek związek z Covidem 19. Udział w obozie był dla naszych sempai pełen wrażeń i atrakcji. Aktywnie spędzaliśmy czas bez leniuchowania. Pod okiem doświadczonych instruktorów dzieciaczki szlifowały techniki karate kyokushin, krav maga i kickboxingu (do 3ech treningów dziennie). Po treningach w pełni zasłużony relaks i regeneracja (basen - mini aqua parku) w sympatycznym , miłym towarzystwie. Miłym akcentem było także zorganizowane ognisko. Wyjazd jak najbardziej należy zaliczyć do udanych i już teraz wypatrujemy kolejnego obozu za rok. Dziękujemy shihan Borowiec, wszystkim uczestnikom, instruktorom za fajnie spędzony czas w atmosferze sztuk walki. OSU .

Wstrzymanie zajęć; 17.03.2020

Wstrzymanie zajęć; 17.03.2020

Z powodu napływających zewsząd informacji o pojawieniu się w Polsce pierwszych przypadków zakażeń na Covid-19 Klub Karate Sportowego postanawia wstrzymać prowadzenie wszelkich treningów oraz zaniechać innych działań z zakresu karate. Zajęcia zostają wstrzymane bezterminowo. Będziemy obserwować rozwój sytuacji w Polsce i na świecie. Trzymamy kciuki za szybki powrót do normalnego grafiku.

Randori day; 08.02.2020

Randori day; 08.02.2020

W sobotę 8 lutego klub Kumite z Łodzi wziął udział w międzyklubowym treningu. Poza naszym składem na zaproszenie sensei Michała Błacha odpowiedziały także ekipy z Otwocka, Glłwna, Rawy Mazowieckiej. Łącznie do treningu stawiło się ok. 50 senpai. Podczas dwugodzinnych zajęć większość czasu poświęciliśmy na walki sparingowe. Świetny pomysł, świetna inicjatywa, chcemy tego więcej. Jest to też świetny moment aby pomyśleć o rozważeniu wprowadzenia akcji Sobota na Sportowo. Pomyślimy o stworzeniu specjalnego harmonogramu zajęć. Oss.

Ogromny sukces KKS Kumite na Randori CUP; 30.11.2019

Ogromny sukces KKS Kumite na Randori CUP; 30.11.2019

30 XI w Andrzejki zamiast wróżyć z fusów przywozimy z Radomska pełen wór medali, które dały naszemu klubowi siódmą pozycję w klasyfikacji generalnej !!!!!!!! W ogólnopolskim turnieju karate brało udział prawie 350 zawodników z całej Polski w tym szczęśliwa 13stka reprezentantów z klubu Kumite. Wojownicy walczyli w dwóch formulach: EKO (wersja light contact z pewnymi ograniczeniami) i wg. pełnych przepisów japońskich. W drugiej formule zdecydowała sie walczyć trójka naszych najbardziej zaprawionych w bojach zawodników- Ola Fiuk, Karola Karo Rytczak i Paweł Pablo Lenart. Efektem naszej wyprawy jest 13 medali co jest bardzo dużym sukcesem !. Turniej stanowił jednocześnie podsumowanie sportowego roku 2019 gdyż na następne zawody prawdopodobnie udamy się do Ujazdu w marcu. Krótkie podsumowanie naszego podium :
Kuba Zawadowski - srebro EKO
Ksawciu Zawadowski - poza podium
Oskar Kobus - brąz EKO
Karola Karo Rytczak - złoto EKO, brąz full contact
Paweł Pablo Lenart - srebro EKO, srebro full contact
Ola Fiuk - poza podium EKO, brąz full contact
Weronika Kleszcz - brąz EKO,
Kamil Kamyk Kleszcz - srebro EKO,
Miłosz Rej - srebro EKO,
Patryk Cłapa - brąz EKO,
Kuba Jaros - brąz EKO,
Wojtek Zasada - poza podium,
Emilka Siejka - srebro EKO.
Wszystkim senpai serdecznie gratuluję wywalczonych miejsc na podium .
Osu !
Polish Fighter Cup; Koło 24.11.2019

Polish Fighter Cup; Koło 24.11.2019

24 listopada reprezentacja Klubu Kumite Łódź wzięła udział w turnieju Polish Fighter Cup w m. Koło. W zawodach wzięło udział 205 zawodników. Był to dla nas troszkę pechowy turniej. Karola została trafiona na jodan w momencie kiedy kask ochronny się jej zaczął przesuwać a ta chciała go poprawić (na pocieszenie załapała się na brąz). Pablo zaczął wyrównanie ale w 40s przeciwnik trafił low kickiem w jego poobijana i posiniaczoną prawą nogę po ostatnich zawodach, potem poprawił raz, drugi... Dla Patryka to cały czas początek jego wielkiej przygody z karate, więc występy traktujemy jako miłe spędzenie wolnego czasu - na sportowo. Pomimo walecznej postawy zawodników tym razem wracamy bez sukcesów.

PABLO WALKA 1 https://fb.watch/5t1Mk8KSIV/

PABLO WALKA 2 https://fb.watch/5t1JPT-uf2/

 

Otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite; Konin 16.11.2019

Otwarty Puchar Wielkopolski w Kumite; Konin 16.11.2019

16 XI późnym wieczorem wracamy z Otwartego Pucharu Wielkopolski który odbył się w Koninie. Wracamy ze skrajnymi emocjami. Z jednej strony radość bo każdy wywalczył miejsce na podium (2 złoto, 1 brąz), z drugiej strony... niesmak jeśli chodzi o organizację turnieju... ale ten temat pozostawiam na etapie "bez komentarza". Trzeba skupić uwagę na sukcesach. Karola niewiele sobie powalczył ponieważ była znacznie lepsza od swoich przeciwniczek. Nie miały szans w rywalizacji z naszą zawodniczką. Patryk zaliczył swój pierwszy występ w życiu w turnieju karate. Walczył dzielnie a wyniku walki musiała rozstrzygnąć dogrywka. Jego przeciwnik okazał się jednak ostatecznie lepszy a Patryk zdobył brązowy medal. Paweł "Pablo" Lenart po długim czasie oczekiwania na swoje walki był w pierwszym starciu lekko "przyśnięty". Jednak z każdą kolejną walką "rozkręcał się" i w efekcie dał bardzo dobre walki finałowe - zasłużone złoto. Dziękuję zawodnikom, rodzicom za wsparcie i kibicowanie.

PÓŁFINAŁ PABLO https://fb.watch/5t1jxTXdb-/

FINAŁ PABLO https://fb.watch/5t1mZDSJIM/

 

Kolejne sukcesy KKS Kumite - tym razem zawitaliśmy do Częstochowy; 27.10.2019

Kolejne sukcesy KKS Kumite - tym razem zawitaliśmy do Częstochowy; 27.10.2019

Po sukcesie naszych zawodników z zeszłego tygodnia (Bydgoszcz), wracamy z turnieju z Częstochowy... Z kolejnymi sukcesami !!!!!. Klub Kumite reprezentowało 11 zawodników z czego aż 9 stawało na podium w konkurencji kumite ( 3 pasy mistrzowskie, 2 srebra, 4 brąz). Naszym klubowym Zawodnikiem wieczoru został Kamil Kleszcz, który po trzech bardzo ciężkich walkach zdobył pas mistrzowski. W walce finałowej zmierzył się ze świetnie przygotowanym technicznie, super kopiącym, zawodnikiem z Częstochowy. Dzięki skutecznemu skracaniu dystansu Kamil stopniowo uzyskiwał przewagę co znacząco wpłynęło na ostateczny wynik. Była to jedna z najlepszych walk turnieju czego dowodem były gromkie brawa od zgromadzonych dla obydwu zawodników. Siostra Kamila - Werka także stanęła w dniu dzisiejszym na wysokości zadania i po trzech pojedynkach zasłużenie stanęła na podium na miejscu z numerem 1. Trzeci pas dołożył nas sempai trenujący od dwóch miesięcy, ale robiący mega postępy dzięki swojemu zaangażowaniu i skoncentrowaniu w treningi - Kuba Jaros. Karola i Pablo pomimo bardzo dobrych walk tym razem nie na pierwszym ale kolejno 2 i 3. Duży sukces odnieśli także bracia Zawadowscy którzy pierwszy raz startowali na turnieju w kumite. Wykazali się hartem ducha i również stanęli na podium. Na osłodę dołożyliśmy do kolekcji 4 trofea z Sumo-grappling. Jestem mega zadowolony(trener) że poszliśmy za ciosem i odnieśliśmy kolejny sukces. Dziękuję wszystkim za wspaniałą postawę na macie. Poniżej kilka linków do walk z turnieju. Zapraszamy do oglądania.

PABLOhttps://fb.watch/5nToGzje5f/

KARO https://fb.watch/5nTKpkqG5Z/

KAMYK https://fb.watch/5nTNRCsVlX/

KAMYK SUPER WALKA FINAŁOWA https://fb.watch/5nUBIPR7Lv/

Medale dla zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate; 19.10.2019

Medale dla zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate; 19.10.2019

Po wycieńczającym dniu wracamy do Łodzi w euforii gdyż na Międzynarodowym Turnieju Karate w Bydgoszczy zawodnicy z klubu Kumite zdobyli dwa trofea. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę, ze w turnieju wystartowało łącznie 271 zawodników a nasz klub reprezentowało czterech senpai. Paweł Pablo Lenart po trzech walkach wywalczył brąz. Karola Rytczak doszła do finału i pokonała w nim dużo cięższą zawodniczkę - mamy złoto. Kamil w pierwszej walce trafił na przeciwnika, który był luźno mówiąc, poza jego zasięgiem. Nie zabrakło mu jednak jak zwykle woli walki i determinacji. Werka po wyrównanej walce eliminacyjnej przegrała przez niejednogłośne wskazanie sędziów. Zapraszamy do obejrzenia kilku walk naszych zawodników z turnieju.

KAMYK https://fb.watch/5nUkq3Bmi4/

KARO https://fb.watch/5nUoAJukX1/

PABLO https://fb.watch/5nUpBwsPXD/

 

Zakończenie sezonu sportowego 2018/2019;28.06.2019

Zakończenie sezonu sportowego 2018/2019;28.06.2019

Na koniec sezonu sportowego taka miła niespodzianka, że się normalnie wzruszyłem (M.Matysiak) - takie fajne pamiątki. Bardzo dużo przez ten rok wspólnie osiągnęliśmy i przeżyliśmy. Sukcesy, porażki, gorsze, lepsze chwile. Dużo przyjemniej jest zawsze w takich chwilach w swojej grupie, czy zespole. A takie zespół udało nam sie przez ten rok stworzyć. I to jest według mnie najważniejsze. Poza tym dziękuję wszystkim którzy przyczynili się w jakiś sposób do tego ze mam przyjemność prowadzić własny klub Karate Sportowego Kumite i tworzyć własną markę zajęć sportowych. Jest logo, istniejemy w sieci, współpracujemy z dziesiątkami klubów z całej Polski oraz z różnymi instytucjami, mamy całkiem fajny marketing a liczba członków wzrosła w tym roku. Przez wakacje regenerujemy się i od września ogień do przodu 👍. Instruktor i trener w klubie Kumite Maciej Matysiak dziękuje wszystkim jeszcze raz. Mega Osu !!!

Egzaminy na stopnie uczniowskie kyu; 15.06.2019

Egzaminy na stopnie uczniowskie kyu; 15.06.2019

W sobotę do Klubu Kumite zawitał utytuowany trener karate posiadający stopnie mistrzowskie w stylach shidokan, kyokushin, uechi ryu, seitedo. Tego dnia sprawdził umiejętności sempai i nadał kolejne stopnie kyu. Egzamin był intensywny i bardzo wyczerpujący a satysfakcja z udziału w pasowaniu na koniec egzaminu - bezcenna. Każdy egzamin na koniec sezonu jest pewnego rodzaju podsumowaniem całorocznej pracy i wysiłku we własny rozwój. Gratulacje więc dla wszystkich którzy cały rok ciężko trenowali i dotrwali do etapu weryfikacji :). OSU !

Seminarium Kyokushin Kielce, 08.06.2019

Seminarium Kyokushin Kielce, 08.06.2019

Nie stoimy w miejscu. Wciąż się rozwijamy i idziemy do przodu. Właśnie dlatego postanowiliśmy wziąć udział w II ogólnopolskim seminarium karate w składzie instruktor Maciej Matysiak, sempai Paweł Lenart i sempai Kamil Kleszcz.  Pierwsza część seminarium obejmowała doskonalenie technik i taktyki walki, a prowadził ją wielokrotny mistrz Polski Sensei Artur Cichoń (3 dan). Druga, prowadzona przez Master Tomasza Adamczyka, prezydenta United Kraw Maga i Roberta Tercjaka (4 dan Kraw Maga z Wrocławia) obejmowała elementy samoobrony przed różnego rodzaju zagrożeniami na ulicy. Wieczorny blok tematyczny dotyczył IKEN (koncentracji i kontroli umysłu w walce) i prowadził go sensei Janusz Czarniecki (4 dan). Ciężkie, ciekawe treningi i dużo nowego doświadczenia na naszych kontach.

Udany występ karateków z klubu Kumite w ostatnim turnieju w tym sezonie;01.06.2019

Udany występ karateków z klubu Kumite w ostatnim turnieju w tym sezonie;01.06.2019

Udany występ karateków z Klubu Kumite z Łodzi na turnieju sztuk walki w Poraju. Po zaciętych pojedynkach wywalczyliśmy ostatecznie 2zlota, 2 srebra, 2 brązy w kumite. Na osłodę dołożylismy do kolekcji kilka medali w konkurencji sumo. Turniej podsumował nasz turniejowy sezon sportowy ponieważ był to nasz ostatni start przed wakacjami. Z dumą stwierdzam, ze pojawiło się w tym sezonie kilka perełek które w kolejnym sezonie mogą sporo namieszać ( w pozytywnym sensie ;) ) na macie. Głównie dziewczyny - m.in. gang siorek Fiuk, Gabi, Wiwi czy Karola. Pewna część zawodników potwierdziła że jest w dobrej dyspozycji i gotowa właściwie na każde wezwanie do walki m.in - Pablo, Kleszczu mniejszy i większy ;) , Karola R, Januszek, Kałuża czy KR7 :). Wszyscy trenujacy systematycznie poczynili w tym sezonie ogromne postępy za co juz Wam z góry dziękuję. Został nam tylko egzamin 15 czerwca aby potwierdzić to co pisze 😀. A potem tylko odpoczynek i regeneracja przed kolejnym sezonem 🏆🏆🏆

Trudne walki zawodników Kumite na turnieju w Kielcach; 25.05.2019

Trudne walki zawodników Kumite na turnieju w Kielcach; 25.05.2019

Na VI turnieju Koronea Cup wywalczyliśmy srebro ! Dokonał tego Pablo udowadniając, że jest wciąż w świetnej formie i pomimo końca sezonu nie zamierza zwalniać tempa. Duże brawa należą sie także Gabrysi i dla "gangu siorek Fiuczek". Nie awansowały do rundy finałowej ale wykazały się wolą walki i wspaniałą postawą na macie. Dziewczyny robią w każdych kolejnych zawodach ogromne postępy. Za tydzień kończymy sezon turniejowy na zawodach w Częstochowie. !!!. Osu !!!

Przywozimy medale z Turnieju w Turku; 18.05.2019

Przywozimy medale z Turnieju w Turku; 18.05.2019

Po ciężkich pojedynkach kilkuosobowa reprezentacja klubu Kumite wywalczyła w Turku łącznie 4 medale !!!. 1Z.1S.2B. Gratulacje dla wszystkich senpai, szczególnie dla Pablo który wszystkie walki odbył z lekką kontuzją nogi. Gratulacje także dla Bartka, który swoją "szybką lewą nóżka" wygrał wszystkie walki i zdobyl złoto. Gratulacje dla "gangu Fiukow", siorki będą de besciaki za kilka lat - mają charakterek. Kamilowi gratuluję tylko drugiej walki, bo walczył tak jak powinien i wygrał. W pierwszej walce oddales za dużo pola przeciwnikowi - wątpliwości bo był trochę wiekszy ? Nie ma wątpliwości ! Zawsze do przodu !!!. Werka dzielnie walczyła ale tym razem nie wyszlo . Nastepny Event Kielce. Wyciągamy wnioski, regenerujemy się i stajemy do boju !!!. Osu !!!

Grupa średniozaawansowana sp162; 23.04.2019

Grupa średniozaawansowana sp162; 23.04.2019

Zadanie na dzisiaj - pamiętaj o systematycznym rozciąganiu się i dbaniu o gibkość ciała :). Przypomina i pozdrawia grupa średniozaawansowana.

VIII turniej karate kyokushin w Rawie Maz.;14.04.2019

VIII turniej karate kyokushin w Rawie Maz.;14.04.2019

14 kwietnia reprezentacja Klubu Karate Sportowego Kumite Łódź stawiła się na VIII turnieju karate kyokushin w Rawie Maz. W turnieju wzięło udział ok. 220 zawodników. Mamy 5 🏆🏆🏆🏆🏆 wywalczonych i wypracowanych (w tym 3 za Im, 1 za IIm, 1 za IIIm). Jestem mega zadowolony tym bardziej, że udział w turnieju był jednocześnie podsumowaniem akcji-mobilizacji. Mega udanym podsumowaniem ponieważ PO PIERWSZE - w sumie każdy zawodnik z dłuższym stażem walki na macie stanął na podium. Wyjątek Januszek usprawiedliwiony długą absencja w treningach spowodowaną chorobą. A PO DRUGIE najmłodsi senpai, którzy tak na dobrą sprawę nigdy, lub tylko raz walczyli na zawodach kumite, do tego walczyli z mega stresem, pokonali strach wyszli na matę i pokazali się z jak najlepszej strony. Tworzymy coraz bardziej zgrany team co dla trenera jest mega ważne a nasze szeregi rosna w siłę !! Oss ! 👊👊

Cenne trofea na turnieju Bushi-do cup Starachowice; 30.03.2019

Cenne trofea na turnieju Bushi-do cup Starachowice; 30.03.2019

W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski - około 30 klubów. Rywalizacja była mega ogromna. W danym przedziale wiekowym(dwa roczniki) u dzieci najmłodszych były zaledwie dwie kategorie wagowe, u starszych dzieci trzy, co spowodowało, że w jednej grupie spotykało się nawet dwudziestu kilku zawodników. Naprawdę dużym wyzwaniem było stanąć na podium. Ale udało się !!! Paweł "Pablo" Lenart wygrał wszystkie walki eliminacyjne i dostał się do finałów. Ostatecznie stanął na podium z brązowym medalem przegrywając swoją ostatnią walkę m.in. w skutek wykonania przez rywala niedozwolonego kopnięcia kolanem na udo. Zauważył to tylko niestety jeden z sędziów (link do filmu z tej walki i samodzielnej ocenyTUTAJ ). Duży sukces odniósł także Norbert Migda, który ostatecznie zdobył srebrny medal przegrywając tylko z "brązowym paskiem" w ostatniej walce. No cóż. Rywal po po prostu był lepszy :). Norbert swoje zaangażowanie przypłacił mocnym stłuczeniem dłoni ale na szczęście obyło się bez poważniejszej kontuzji. Kamil wyszedł do walki bardzo zmotywowany. Był znacznie silniejszy i lepszy od swojego rywala. Lecz sędziowie "wyłapali" dwie niedozwolone techniki u Kamila, dostał punkt ujemny i to zaważyło na ostatecznym werdykcie - tym razem poza podium. Brajan i Werka wciąż łapią doświadczenie na macie, więc Wam przede wszystkim dziękują za to że byliście z Nami w tym dniu i podjęliście dzielnie wyzwanie w postaci walki KUMITE. W końcu nazwa klubu zobowiązuje ;). Wszystkim zawodnikom gratuluję tego z jaką swobodą, bez stresu, z pewnością siebie wychodziliście na matę do walki. Jednocześnie ogłaszam, że finał akcji-mobilizacji zaplanowany jest na 14 kwietnia - co nie bez powodu ma związek z turniejem karate w Rawie Mazowieckiej. 

Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate w Malanowie;23.03.2019

Ogólnopolski Turniej Shinkyokushin Karate w Malanowie;23.03.2019

W dniu 23 marca skromna reprezentacja Klubu Kumite, zdziesiątkowana przeróżnymi chorobami, wzięła udział w turnieju sztuk walki w Malanowie. Jeden z czwórki zawodników w ogóle nie wystartował z powodu choroby, jedna dziewczynka ze stanem podgorączkowym. Tym razem pomimo zaciętych walk wracamy bez medali.RODZICE - Przemycajcie więcej witamin przez najbliższy tydzień, tak żeby wszyscy wrócili do formy i żebyśmy pojechali większą ekipą do Starachowic za tydzień :) :), bo szykuje się naprawdę fajny turniej.

V Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego;10.03.2019

V Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego;10.03.2019

W niedzielę w miejscowości Ujazd odbył się karatecy z całej Polski walczyli o Puchar Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka. Zawody zorganizowane zostały przez brzezińską Akademię Sztuk Walki Fight and Win z sensei Krzysztofem Derach na czele oraz łódzki Klub Karate Sportowego Kumite z sempai Maciejem Matysiakiem na czele. Impreza cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród klubów trenujących na co dzień karate. W porównaniu do zeszłorocznej edycji turnieju wzięło w nim udział o 7 klubów i o prawie 50 zawodników więcej (łącznie 18 klubów i ponad 200 zawodników). Stanowisko sędziego głównego objęła sensei Anna Lato 3 Dan. Dzięki wspaniałej postawie na macie zawodników klubu Kumite łącznie stawaliśmy 11 razy na podium (1Z, 5S, 5B). 

Po zimowych feriach

Po zimowych feriach "ruszamy z kopyta"; 05.03.2019

Okres zimowy, jak widać na załączonym obrazku, nie wpłynął negatywnie na bojowe nastawienie do treningów. Grupa początkująca z sekcji w sp162 jest właściwie umotywowana do zajęć. Jednocześnie rozpoczynamy "akcję-mobilizację" czyli okres przygotowawczy do turnieju w Rawie Mazowieckiej - 14 marca. Zapraszamy na treningi.

Udany występ senpai na turnieju sztuk walki w Częstochowie; 14.10.2018

Udany występ senpai na turnieju sztuk walki w Częstochowie; 14.10.2018

14 października 2018 reprezentacja Klubu Karate Sportowego Łódź w składzie: Lenart Paweł, Pelski Maksymilian, Migda Norbert, Kleszcz Weronika, Kleszcz Kamil, Zawadowski Ksawery, Polnau Janusz i Zawadowski Kuba, wzięła udział w 7 turnieju sztuk walki organizowanym przez klub Uechi Ryu w Częstochowie. Już sam start w zawodach podnosił adrenalinkę gdyż na zwycięzców danej kategorii w formule karate czekały pasy mistrzowskie. Znając dobrze możliwości moich zawodników i ich stopień przygotowania do sezonu założyłem przed zawodami, że wrócimy z trzema takimi pasami. W dużym stopniu udało się to osiągnąć. Łącznie przywieźliśmy 3 Z, 4 S i 2 B. Gratulujemy udanego występu. Pełna relacja dostępna na FB RELACJA

Zostaw swojego

Zostaw swojego "lajka" na FB :)

Witryna internetowa klubu jest wciąż doszlifowywana i dopracowywana. Tymczasem zachęcamy do odwiedzenia naszego fun page`a na FB gdzie można znaleźć więcej zdjęć, filmów, relacji związanych z działalnością klubu. Zachęcamy do przyłączenia się do naszej sportowej grupy i polubienia naszego profilu. FB FUNPAGE

Zakończenie sezonu sportowego 2017/2018

Zakończenie sezonu sportowego 2017/2018

Sezon sportowy 2017/2018 oficjalnie zakończony. Udane występy zawodników na turniejach w całej Polsce. Dziesiątki zdobytych medali. Hektolitry potu wylanego podczas treningów. Lepsza Kon10(DYCHA), siła, gibkość. Maximus nareszcie nauczył się robić porządne "pompki" i tak mu się spodobało że zagroził że będzie je robił seriami przez całe wakacje !!! Poszerzymy futryny. No trzeba było uczcić to szampanem (Picolo) Dziękuję za całe zaangażowanie i wysiłek włożony w treningi w sezonie 2017/2018. Mam nadzieję, że jeśli chodzi o sukcesy klubu to trend wzrostowy się utrzyma i w przyszły sezon będzie równie udany jak ten :). Dziękuję rodzicom za wsparcie w treningach i zawodach sempai. Wielkie OSU dla wszystkich którzy mieli udział w sukcesach naszych podopiecznych !!!

I Olimpiada Karate; Poraj; 10.06.2018

I Olimpiada Karate; Poraj; 10.06.2018

10 czerwca 2018r. Klub KKS Kumite Łódź przystąpił do rywalizacji w I Olimpiadzie Karate w Poraju k/ Częstochowy. Nasz klub reprezentowało, w dwóch konkurencjach - sumo grappling i bare knuckle karate, 9 zawodników. Największym przeciwnikiem tego dnia okazała się być mega "duszna hala". Na dworze było ponad 30 stopni na termometrach a hala była kiepsko wentylowana. Walka na wysokich obrotach graniczyła z cudem. Pomimo tak trudnych warunków zawodnicy Klubu Kumite Łódź podjęli walkę na macie i w efekcie przywieźliśmy łącznie 12 trofeów ( 5 x złoto, 2 x srebro, 5 x brąz). Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanego występu w turnieju.

Egzamin na stopnie kyu 02.06.2018

Egzamin na stopnie kyu 02.06.2018

Dnia 02.06.2018 zostały sprawdzone umiejętności najmłodszych adeptów sztuk walki. Egzamin, który trwał prawie 3 godziny, był wymagający i kosztował senpai dużo wysiłku. Ostatecznie jednak wszyscy zostali promowani na kolejny stopień. Głównym egzaminatorem był doświadczony trener z Częstochowy Sensei Zbyszek Rychlewski.

VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin; 15.04.2018

VII Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin; 15.04.2018

15 kwietnia 2018 pięciu zawodników klubu KUMITE Łódź brało udział w VII Ogólnopolskim Turnieju Karate Kyokushin w Rawie Mazowieckiej. Po bardzo ciężkich walkach udało się wywalczyć dwa srebrne medale. Paweł i Kamil musieli włożyć dużo wysiłku żeby stanąć na podium. Pełna relacja na FB FUNPAGE

Sukces zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate w Malanowie. 17.03.2018

Sukces zawodników KKS Kumite na Międzynarodowym Turnieju Karate w Malanowie. 17.03.2018

Do niewielkiej miejscowości w pobliżu Turku zjechało się 180 zawodników żeby sprawdzić swoje umiejętności w formule bare knuckle karate. W turnieju wzięła udział m.in. bardzo silna grupa z Kaliningradu reprezentująca rosyjskie karate.Nasi zawodnicy zaprezentowali wspaniałą postawę sportową i zdobyli trzy medale - złoto, srebro i brąz. Medale były specjalnie odlewane na tę okazję i nie można ich kupić w żadnym sklepie. Wyjątkowa pamiątka na całe życie. Gratuluję wszystkim zawodnikom wspaniałej postawy sportowej oraz osiągniętych sukcesów. Szczegółowa relacja z turnieju znajduje się na naszym profilu FB.

Turniej sztuk walki w Ujeździe, 11.03.2018

Turniej sztuk walki w Ujeździe, 11.03.2018

Dnia 11.03.2018 w miejscowości Ujazd odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate Wszechstylowego. Do walk przystąpiło 160 zawodników z 11 klubów z całej Polski.Poza "stałymi bywalcami" naszych turniejów zawitał po raz pierwszy do Ujazdu bardzo silny klub z Turku (dziękujemy sensei D.Jasiakiewicz za pomoc w sędziowaniu) oraz szkoła karate z Andrespola. Wszyscy reprezentanci klubu kumite/shi-kon walczyli pewnie i z dużym zaangażowaniem co przełożyło się w większości przypadków na nagrody w postaci medali. Niemniej jednak najciekawszy występ zaliczył Janek Gontarek, który wygrał swoją walkę po idealnie wykonanym kopnięciu na jodan. Film z walki można obejrzeć pod linkiem  WALKA . W klasyfikacji drużynowej tytuł z zeszłego roku obronił klub z Rawy Mazowieckiej. Zaraz za nimi uplasował się klub z Brzezin. Więcej informacji na funpagu FB https://www.facebook.com/kkskumite/ Osu

Zajęcia promujące karate w przedszkolu nr 142 w Łodzi, 10.02.2018

Zajęcia promujące karate w przedszkolu nr 142 w Łodzi, 10.02.2018

W okresie ferii zimowych Klub KKS Kumite Łódź został zaproszony do przeprowadzenia pokazowego treningu karate sportowego z dziećmi z przedszkola miejskiego nr 146 w Łodzi. Trening odbył się w sali gimnastycznej Pobliskiej szkoły Podstawowej a poprowadził go sempai Maciej Matysiak. Przez około 60 min zajęć dzieci w wieku 5-6 doskonaliły swoją koordynację ruchową oraz sprawność fizyczną. Dla wszystkich dzieci był to pierwszy kontakt z karate. Dla niektórych przedszkolaków udział w takim treningu może być jednocześnie początkiem sportowej drogi związanej ze sztukami walki. Miło nam, że zapoczątkował ją klub KKS Kumite.

 IV TURNIEJ KARATE O PUCHAR ZIEMI KONECKIEJ 19.11.2017

IV TURNIEJ KARATE O PUCHAR ZIEMI KONECKIEJ 19.11.2017

Dnia 19 listopada zawodnicy klubu KKS Kumite Łódź wzięli udział w turnieju Kyokushin w Końskich. W turnieju wzięło udział około 350 zawodników z całej Polski. Jak zwykle organizacja zawodów stała na światowym poziomie. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Po raz pierwszy moi zawodnicy brali udział w turnieju, w którym organizator zezwolił na stosowanie pewnych technik na strefę gedan. Niestety te techniki zdominowały turniej. Najbliżsi zdobycia podium byli Paweł Lenart i Janusz Polnau. Niestety, po wygranych walkach eliminacyjnych, przegrali walki o wejście do półfinału. Wszyscy zawodnicy klubu KKS Kumite wykazali się wolą walki i determinacją za co należą im się brawa i szacunek. Na turnieju wystąpił po raz pierwszy najmłodszy członek klubu - Wojtek Zasada. Wojtek ma 4 lata i trenuje karate prawie pół roku. Jego występ wzbudził ogromną sensację. Został nagrodzony za swój występ jak prawdziwa gwiazda sportów walki. Dziękujemy Beta Kij. Pełna fotorelacja na FB
https://www.facebook.com/kkskumite/

Pierwszy ważny sukces zawodników KKS Kumite 15.10.2017

Pierwszy ważny sukces zawodników KKS Kumite 15.10.2017

15 X reprezentanci KKS Kumite sprawdzali swoje umiejętności na turnieju sztuk walki w Częstochowie. Wszyscy nasi zawodnicy pokazali wspaniałą postawę sportową i to że są gotowi do rywalizacji z każdym stylem karate !!!! Po ciężkich walkach zdobyliśmy łącznie 10 medali z czego tylko dwa są brązowe a naszą gwiazdą był z pewnością Paweł Lenart, który zdobył pas mistrza w karate w swojej kategorii. Do tego dołożył srebro w konkurencji sumo. Niebawem jedziemy na następny turniej po kolejne sukcesy !!! Mega dumny ze swoich zawodników :) Więcej informacji na FB https://www.facebook.com/kkskumite/ OSU !!!

O Mnie

ur. 11.06.1982 r. Magister Uniwersytetu Łódzkiego z zakresu pedagogiki wieku dziecięcego i andragogiki. Licencjonowany instruktor sportu, Licencjonowany instruktor rekreacji ruchowej o specjalności samoobrona, posiadacz 1 stopnia kyu karate Shidokan, stopnia 1 Dan Kyokushin. Posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze sztuk walki uwzględniające przekrojowość treningów (kyokushin – 6 lat, shidokan – 10 lat, judo – 3 lata, thai boxing – 7 lat ). Wielokrotny uczestnik i medalista ogólnopolskich turniejów karate w formule bare knuckle / kumite. Wytrenował dziesiątki dzieci, które w ostatniej dekadzie przypieczętowywały osiągnięty progres w karate wieloma medalami i pucharami na matach w całej Polsce. Nauczyciel, pedagog aktywny zawodowo od ponad 15 lat.

 

Człowiek z pasją, który już połowę swojego życia wspiera aktywnie rozwój fizyczny i emocjonalny dzieci. Wspiera wychowanie poprzez uprawianie różnego rodzaju aktywności fizycznych, w tym trenowanie karate . Zaszczepia u dzieci miłość do sportu, uczy przezwyciężać słabości . Jest autorem innowacji pedagogicznej „Aktywnie spędzajmy czas wolny”.

 

W czasie treningów wykorzystuje zdobyte bogate doświadczenie podczas pracy z dziećmi i zapewnia nie tylko wysoki poziom zajęć ale także wsparcie z zakresu psychologii i pedagogiki. Zwraca szczególnie uwagę na dostosowanie ćwiczeń do możliwości psycho-ruchowych dziecka i dba o jego harmonijny rozwój.